KSHZ-ja nesër do t’i zyrtarizojë rezultatet. Gjykata Administrative i refuzoi të gjitha 185 paditë e partive

Must Read

Turqia dhe Greqia gati për t’i filluar negociatat për Mesdheun

Turqia dhe Greqia janë gati t’i fillojnë negociatat mbi mosmarrëveshjet për pjesën lindore të Mesdheut, publikoi sot...

“Është e patjetërsueshme të kemi OKB të fortë”, Pendarovski: OKB do të jetë efikase aq sa do të lejojnë vendet anëtare

Presidenti Stevo Pendarovski mbajti video-fjalimin në forumin e nivelit të lartë “E ardhmja që e duam, Kombet...

Dimitrov paralajmëroi 120 milion euro ndihmë nga BE për RMV-në

Pas takimit me eurokomisionarin për zgjerim, Oliver Varhei dhe ekipin e tij, zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane, Nikolla...
- Advertisement -

KSHZ-ja nesër duhet të caktojë seancë për t’i publikuar rezultatet përfundimtare dhe zyrtare  të zgjedhjeve parlamentare, thanë për TV21. Me këtë mbyllet procesi zgjedhor ndërsa fillon skadimi i  proceseve për konstituim të Kuvendit të ri. Afati i fundit është 4 gusht.

“Nesër planifikojmë që të mbajmë seancë në të cilën do t’i publikojmë rezultatet përfundimtare dhe zyrtare, pas kësaj  do të thirren deputetët e sapozgjedhur  për t’ua dhënë mandatet e deputetëve” thonë nga KSHZ.

- Advertisement -

Këto janë hapat e ardhshme pasi Gjykata administrative i refuzoi të gjitha paditë e partive politike që ato  i parashtruan për refuzimin e  ankesave të tyre ndaj KSHZ-së i cili ishte instanca e fundit për dorëzim të  ankesave. Gjykatësit administrativë në seancat e sotme publike i shqyrtuan 4 paditë e fundit, ndërsa gjatë 3 ditëve të fundit janë shqyrtuar dhe refuzuar  të gjitha 185 paditë.

“Vendimet janë të refuzueshme që do të thotë se për  të gjitha 4 paditë që sot janë shqyrtuar, është sjellë vendim, nga VMRO-DPMNE  2, nga një nga Demokratët dhe Maqedonia e Vetme, paditë janë refuzuar dhe këto vendimet janë konfirmuar me vendimet e KSHZ-së. Kur të jenë gati, kur të verifikohen aktvendimet, të njëjtat do t’i dorëzohen KSHZ-së dhe paditësve, përkatësisht partive” tha Ivana Smugreska nga Gjykata Administrative..

- Advertisement -

Ditëve të fundit janë refuzuar edhe paditë e ASH-së, të cilët për të hënën paralajmëruan protestë. Janë refuzuar edhe paditë e Së Majtës (101) si dhe të Integrës dhe Partisë së punëtorëve MORO./TV21

- Advertisement -

Turqia dhe Greqia gati për t’i filluar negociatat për Mesdheun

Turqia dhe Greqia janë gati t’i fillojnë negociatat mbi mosmarrëveshjet për pjesën lindore të Mesdheut, publikoi sot presidenca turke.

“Është e patjetërsueshme të kemi OKB të fortë”, Pendarovski: OKB do të jetë efikase aq sa do të lejojnë vendet anëtare

Presidenti Stevo Pendarovski mbajti video-fjalimin në forumin e nivelit të lartë “E ardhmja që e duam, Kombet e Bashkuara që na duhen:...

Dimitrov paralajmëroi 120 milion euro ndihmë nga BE për RMV-në

Pas takimit me eurokomisionarin për zgjerim, Oliver Varhei dhe ekipin e tij, zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane, Nikolla Dimitrov paralajmëroi se në ditët...

Guteresh i bëri thirrje botës të parandalohet Lufta e ftohtë mes SHBA-së dhe Kinës

Sekretari i përgjithshëm i KB-së Antonio Guteresh sot i bëri thirrje botës ta parandalojë Luftën e ftohtë mes SHBA-së dhe Kinës dhe...

Kuvendi i miratoi ndryshimet e ligjeve për arsim, në kushte të jashtëzakonshme fillimin e vitit shkollor e përcakton Qeveria

https://youtu.be/wecngTo4ylE Me ndryshimet në Ligjin për Arsim fillor dhe atë të mesëm, të miratuara mbrëm nga Kuvendi,...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -