KSHZ dhe mediat po presin një orë që deputetët e rinj të vijnë dhe të marrin certifikatat e tyre

Must Read

Umit Karan rikthehet në krye të FC Shkupit

Umit Karan rikthehet në krye të skuadrës së Shkupit. Karan sot e ka marrë drejtimin e FC...

BDI në Qeveri nuk e zgjodhi LSDM-ja por qytetarët – tha Muhamed Zekiri në ClickPlus!

I pyetur nëse LSDM-ja duhej të bënte koalicion me BDI-në edhe pse në fushatë zgjedhore kishte një...

Zekiri thumbon zv/Ministrin Ilir Hasanin, shpejtoi me statusin në Facebook, është herët për kafe në Prishtinë derisa numrat janë në rritje!

“Unë gjykoj se ishte i përshpejtuar statusi i zv/ministrit të Shëndetësisë, se së shpejti do të pimë...
- Advertisement -

Asnjë nga deputetët e sapozgjedhur nuk ka arritur në Komisionin Shtetëror të Zgjedhjeve për një orë për të marrë certifikatën me të cilën bëhen deputetë.

Në orën 12, KSHZ planifikoi seancë publike me deputetët e rinj, por tani për tani në sallë, janë vetëm anëtarët e KSHZ-së, lulet festive të vendosura me rastin e këtij solemniteti dhe mediat.

- Advertisement -

Salla e KSHZ-së ku mbahen seancat është e vogël, kështu që nuk ka mundësi të ruhet distanca midis ekipeve të mediave. Shumë prej tyre janë të vendosura në tarracë.

KSHZ sot në ora 11 mbajti seancë publike ku shpalli rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 15-të korrikut.

- Advertisement -

Deri në orë 13:00 në KSHZ ka arritur vetëm përfaqësuesi i BDI-së dhe i mori 15 certifikatat e deputetëve të BDI-së.

Edhe përfaqësuesi i koalicionit “Mundemi”, i mori të gjitha certifikatat e këtij koalicioni.

- Advertisement -

Umit Karan rikthehet në krye të FC Shkupit

Umit Karan rikthehet në krye të skuadrës së Shkupit. Karan sot e ka marrë drejtimin e FC Shkupit, pas largimit të trajnerit...

BDI në Qeveri nuk e zgjodhi LSDM-ja por qytetarët – tha Muhamed Zekiri në ClickPlus!

I pyetur nëse LSDM-ja duhej të bënte koalicion me BDI-në edhe pse në fushatë zgjedhore kishte një retorikë të nxehtë, Muhamed Zekiri...

Zekiri thumbon zv/Ministrin Ilir Hasanin, shpejtoi me statusin në Facebook, është herët për kafe në Prishtinë derisa numrat janë në rritje!

“Unë gjykoj se ishte i përshpejtuar statusi i zv/ministrit të Shëndetësisë, se së shpejti do të pimë kafe në Prishtinë dhe ndodhi...

Rita Ora luan në “Twist”, u publikua traileri i filmit

Sukseset e artistes kosovare me famë ndërkombëtare, Rita Ora nuk po kanë të ndalur. Përveç sukseseve në muzikë dhe bashkëpunimit me brende...

Provokim i radhës i Muhamed Zekirit ndaj BDI-së? Arbër Ademi fajtor për gjendjen në arsim

Nënkryetari i LSDM-së, Muhamed Zekiri sonte në emisionin ClickPlus në TV21 kritikoi ashpër ish-ministrin e Arsimit dhe Shkencës Arbër Ademi nga radhët...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -