Kryeparlamentari firmos aktvendimin për zgjedhje më 15 korrik

Must Read

KSI ka popozuar që të hiqen PCR testet për shtetet fqinje

Komisionit për Sëmundje Infektive në mbledhjen e sotme ka propozuar heqjen e PCR testeve negative për shtetasit...

SPB Tetovë sanksionoi 154 shoferë për shpejtësi

Më 27.09.2020 në periudhën prej 13.00 deri në 19.00 në territorin e SPB Tetovë, është kryer Aksion...

Pa energji elektrike nesër më shumë pjesë të Shkupit

Për shkak të ndërhyrjeve teknike në rrjetin e shpërndarjes së energjisë elektrike, nesër pa energji elektrike do...
- Advertisement -

Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi përmes Facebookut ja njoftuar se mbrëmë e ka nënshkruar aktvendimin për ndryshimin dhe plotësimin e aktvendimit për shpalljen e zgjedhjeve të parakohshme më 15 korrik 2020. Xhaferi shpjegon se dokumenti i firmosur është arkivuar dhe është dërguar edhe në Komisionin Shtetëror të Zgjedhjeve, në Ministrinë e Punëve të Jashtme dhe në Ministrinë e Drejtësisë, me çka mbahet llogari për afatet për ditët e përcaktuara në Kushtetutë.

“Data konsensuale e pushtetit dhe opozitës është 15 korrik 2020. Këto zgjedhje do të jenë të pazakonshme për atë se nuk do të ketë fushatë të zakonshme zgjedhore, mirëpo, ajo që është më e rëndësishmja dhe ndaj të cilës do të duhet të përmbahemi të gjithë në mënyrën më të disiplinuar janë masat dhe rekomandimet e Ministrisë së Shëndetësisë, me qëllim që të ruhet shëndeti dhe jeta e qytetarëve” ka shkruar kreu i Kuvendit Talat Xhaferi./TV21

Të nderuar qytetarë,Duke e marrë parasysh se kushtet e imponuara, jo të natyrshme me Kovid-19 e shtynë mbajtjen e…

Gepostet von Talat Xhaferi am Dienstag, 16. Juni 2020
- Advertisement -

KSI ka popozuar që të hiqen PCR testet për shtetet fqinje

Komisionit për Sëmundje Infektive në mbledhjen e sotme ka propozuar heqjen e PCR testeve negative për shtetasit e vendeve të rajonit. TV21...

SPB Tetovë sanksionoi 154 shoferë për shpejtësi

Më 27.09.2020 në periudhën prej 13.00 deri në 19.00 në territorin e SPB Tetovë, është kryer Aksion kontrollues i veprimit republikan për...

Pa energji elektrike nesër më shumë pjesë të Shkupit

Për shkak të ndërhyrjeve teknike në rrjetin e shpërndarjes së energjisë elektrike, nesër pa energji elektrike do të mbesin disa prej shfrytëzuesve...

Ndërroi jetë Qamil Selimi ish-futbollist i Vllazërimit

Papritmas ndërroi jetë Qamil Selimi ish futbollist i Vllazërimit. Për vdekjen e tij të parakohshme njoftuan nga KF Vllazërimi nga Kërçova.

Për një ditë policia ka dënuar 643 qytetarë për maska

Gjatë ditës së djeshme (27 / 28.09.2020) në territorin e Republikws sw Maqedonisë sw Veriut lidhur me masën për mosmbajtje tw mjeteve...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -