Kryeministrja finlandeze Sana Marin dyshon se ka koronavirus

Must Read

9.500 emigrantë vendosen në kampin e përkohshëm në Lezbos

Për momentin i kemi 9.500 njerëz në kampin e ri, zyrtarisht 2.000 janë jashtë kampit dhe rreth...

Pendarovski: Siguria në vend është stabile, Maqedonia do të vendos 5G, por sipas protokolleve të Aleancës

Po ndiqen të gjithë situatat të cilat mund të shkaktojnë probleme serioze, posaçërisht vala e re e...

Françesko Toti do të kthehet te Roma

Françesko Toti do të kthehet në klubin e zemrës së tij, Roma, shktuan “Koriere delo Sport”.
- Advertisement -

Kryeministrja finlandeze Sana Marin paralajmëroi se do të bëjë test për Kovid-19 për shkak simptomave të lehta të sëmundjes, transmetojnë mediat britanike.

Marin në Tuiter ka shkruar se ka simptoma të lehta të infeksionit respirator për këtë arsye ka për qëllim të bëjë test për koronavirusin dhe të punojë nga shtëpia.

- Advertisement -

Autoritetet finlandeze, javën e kaluar për herë të parë rekomanduan mbajtjen e maskave në publik për shkak rritjes së numrit të personave të infektuar.

Sipas të dhënave më të reja nga universiteti “Xhon Hopkins”, nga fillimi i pandemisë në Finlandë janë regjistruar 7.700 raste të Kovid-19, ndërsa jetën e kanë humbur 334 persona. sn/

- Advertisement -

9.500 emigrantë vendosen në kampin e përkohshëm në Lezbos

Për momentin i kemi 9.500 njerëz në kampin e ri, zyrtarisht 2.000 janë jashtë kampit dhe rreth një mijë njerëz do të...

Pendarovski: Siguria në vend është stabile, Maqedonia do të vendos 5G, por sipas protokolleve të Aleancës

Po ndiqen të gjithë situatat të cilat mund të shkaktojnë probleme serioze, posaçërisht vala e re e emigrantëve, është konkluzioni i Këshillit...

Françesko Toti do të kthehet te Roma

Françesko Toti do të kthehet në klubin e zemrës së tij, Roma, shktuan “Koriere delo Sport”. Sipas informatave, Toti...

Reflekton Carovska, kumtesat tani dërgohen në dy gjuhë

https://youtu.be/lH5g6V2-B64 Pas ndërrimit të ministrit, kumtesat nga Ministria e arsimit dhe shkencës filluan të lëshohen vetëm në...

Rastet e zjarrit mbyllen pa u ditur shkaqet, SPB Shkup s’e ka kompletuar ende rastin e inspektoratit

https://youtu.be/gFAoHmo2oN4 Dy javë kanë kaluar që kur zyrat e Inspektoratit të Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor i...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -