Kryeinfermierja në Klinikën Infektive jep dorëheqje?!

Must Read

Familja tetovare rrezikon të mbetet në rrugë! Drejtori i strehimores u thotë të gjejnë zgjidhje tjetër

https://youtu.be/rnyzGNajps0 Po qëndrojnë në derë, e nuk e dinë se çfarë do...

Bogdanoviq: Nuk kam ofenduar askënd! “Kjo këngë këndohet nëpër kafene dhe restorante”

https://youtu.be/dszwjXSWAw0 Kryetari i komunës Qendër, Sasha Bogdanoviq, i cili fundjavën e kaluar...

Historianët skeptik për komisionet! Kërkojnë anëtar shqiptar për çështjet historike Maqedoni-Bullgari

https://youtu.be/FQdSWVA5PaM Historianët shqiptar mbrëmë në Click Plus debatuan për kontestin e Bulgarisë...

Kryeinfermierja në Klinikën Infektive në Shkup, Zorica Lubiçiq Mitiq ka dorëzuar kërkesë për dorëheqje, njoftojnë mediat.

Në kërkesën e saj, Mitiq thotë se  ka një numër arsyesh, njëra prej arsyesh që është shkruar në kërkesën e saj është mosrespektimi dhe siç thotë degradimi i profilit të infermiereve e cila është hallka kryesore në ekipin mjekësor.

- Advertisement -

“Unë kërkoj që të pranohet dorëheqja ime nga puna me njoftim paraprak prej një muaji, në të cilën do të shfrytëzojë pushimin vjetor nga viti 2019 dhe 2020”, shkruan në kërkesën e kryeinfermieres në Klinikën Infektive në Shkup.

Përveç Mitiq të hënën kanë kërkuar dorëheqje edhe dy infermiere të tjera.

TV21, u përpoq të vendos kontakte me infermieret, si dhe me drejtoreshën e Klinikës Infektive. Por nuk kemi përgjigje.

Familja tetovare rrezikon të mbetet në rrugë! Drejtori i strehimores u thotë të gjejnë zgjidhje tjetër

https://youtu.be/rnyzGNajps0 Po qëndrojnë në derë, e nuk e dinë se çfarë do të ndodh me fatin e...

Bogdanoviq: Nuk kam ofenduar askënd! “Kjo këngë këndohet nëpër kafene dhe restorante”

https://youtu.be/dszwjXSWAw0 Kryetari i komunës Qendër, Sasha Bogdanoviq, i cili fundjavën e kaluar u martua në kishë në...

Historianët skeptik për komisionet! Kërkojnë anëtar shqiptar për çështjet historike Maqedoni-Bullgari

https://youtu.be/FQdSWVA5PaM Historianët shqiptar mbrëmë në Click Plus debatuan për kontestin e Bulgarisë ndaj Maqedonisë së Veriut. Muzafer...

12 vikima dhe 640 të infektuar me Covid-19

Ministria e Shëndetësisë, informoi se në 24 orët e fundit nga 2643 testimetë realizuara 640 persona kanë rezultuar pozitivë me virusin korona.

Ivica Daçiq zgjidhet kryetar i Kuvendit të Serbisë

Lideri i Partisë Socialiste të Serbisë (SPS) dhe tashmë ish-Ministri i Punëve të Jashtme Ivica Daçiq është zgjedhur Kryetar i Parlamentit serb,...

More Articles Like This