Kroacia filloi t’i kthejë udhëtarët nga Serbia dhe BeH

Must Read

Memorandumi nuk do të ndikojë në negociatat?Holshtajn: Bullgaria t’i zgjidhë çështjet në mënyrë bilaterale

https://youtu.be/bpuDiX-k1bM Presioni i Bullgarisë përmes memorandumit deri te vendet anëtare të BE-së...

Ministri me premtime të njëjta, “Programi për ambient jetësor i mirë vetëm në letër”

https://youtu.be/2m6zRZ0jE5w Për ndotjen, shpëtimin e ambientit jetësor dhe ekologjinë e cila çdo...
- Advertisement -

Udhëtarët të cilët tentuan të hyjnë në Kroaci nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina gjatë dy ditëve të fundit, pa pasur arsye valide të mbështetur me dokumentacion, janë kthyer nga kufiri në vendin e vet, shkruan “Jutarnji list”.

Kjo, siç ceket, është rezultat i ashpërsimit të masave në vendkalimet kufitare me Serbinë dhe BeH-në, me të cilat janë të lidhur shumica e rasteve të reja të qytetarëve në Kroaci në javën e fundit.

- Advertisement -

Këtë për “Jutarnji list” e konfirmoi edhe ministri kroat i Punëve të Brendshme dhe shef i Shtabit nacional, Davor Bozhinoviq i cili tha se kontrollet në ata kufij janë përforcuar dhe masat e caktuara po kontrollohen në mënyrë strikte.

Ai tha se Kroacia nuk i ka hapur në tërësi kufijtë e vet me Serbinë  dhe BeH-në, siç është bërë me dhjetë shtete evropiane të cilat kanë gjendje të mirë epidemiologjike.

- Advertisement -

Mbyllja e plotë të kufijve me këto vende ende nuk po shqyrtohet./MIA

- Advertisement -

Memorandumi nuk do të ndikojë në negociatat?Holshtajn: Bullgaria t’i zgjidhë çështjet në mënyrë bilaterale

https://youtu.be/bpuDiX-k1bM Presioni i Bullgarisë përmes memorandumit deri te vendet anëtare të BE-së të ndikojë që interpretimet bullgare...

Ministri me premtime të njëjta, “Programi për ambient jetësor i mirë vetëm në letër”

https://youtu.be/2m6zRZ0jE5w Për ndotjen, shpëtimin e ambientit jetësor dhe ekologjinë e cila çdo ditë e më shumë është...

Konfirmohen dënimet me burg për “Tankun”, Jankullovska do të shkojë në burg, Gruevski mbetet në Budapest

https://youtu.be/1gIbSTVFia4 Refuzohen ankesat e tre të dënuarve për blerjen e Mercedesit luksoz prej 600 mijë eurove –...

“Stop Rusino” kërkon mbylljen e deponisë, Nuredini: Edhe për disa vite Rusino e hapur!

https://youtu.be/RCGqvEZnlp8 Deponia Rusino vazhdon të jetë e bllokuar  nga aktivistet e lëvizjes “Stop Rusino” Kërkojnë që kjo...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -