Array

Kostiq, i kënaqur me marrëveshjen e Brukselit

Must Read

Kompletohet kabineti qeveritar – Me 62 vota “pro” dhe 44 “kundër” votohen zvëvendësministrat

Me 62 vota "pro" dhe 44 "Kundër" në Kuvend u votuan dhe zëvendëministrat me çka u kompletua...

Hoda: Të dalësh në zgjedhje me BDI-në, është si të garosh me dhelprën

Analisti politik, Besim Hoda në emisionin Click Plus në TV21, deklaroi se të dalësh në zgjedhje me...
- Advertisement -

Kryetari i komunës së Graçanicës Vladeta Kostiq ka vlerësuar sot se nënshkrimi i marrëveshjes mes Prishtinës dhe Beogradit në Bruksel do të kontribuojë për organizim më të mirë dhe avancimin e cilësisë së jetës së komunitetit serb në Kosovë.
“Komuna e Graçanicës dhe unë personalisht jemi të kënaqur me nënshkrimin e marrëveshjes në Bruksel – shpresoj se me të do të garantohet, para së gjithash, siguria e serbëve në Kosovë, por edhe jeta më e mirë dhe më cilësore përmes përkrahjes institucionale të Asociacionit të Komunave Serbe”, ka thënë Kostiqi.

Ai ka cekur se pret përkrahjen e bashkësisë ndërkombëtare dhe ka shfaqur shpresën se ajo që është kontraktuar do të implementohet në afat sa më të shpejtë, thuhet në komunikatën e komunës së Graçanicës.
“Komuna e Graçanicës mbetet, si dhe deri tani, e hapur për bashkëpunim për të gjitha çështjet për realizimin e asaj që është marrë vesh”, ka thënë Kostiq

- Advertisement -

Kompletohet kabineti qeveritar – Me 62 vota “pro” dhe 44 “kundër” votohen zvëvendësministrat

Me 62 vota "pro" dhe 44 "Kundër" në Kuvend u votuan dhe zëvendëministrat me çka u kompletua Qeveria e re.

Selmani: Të papranueshme ankesat e opozitës për vjedhje votash, duhet t’a mbronin votën! Po demotivoni votuesin!

"Ça të bëjmë ne na i vjedhin votat. Këtë argument unë nuk e pranoj. Z. Zejdi nëse unë...

Hoda: Të dalësh në zgjedhje me BDI-në, është si të garosh me dhelprën

Analisti politik, Besim Hoda në emisionin Click Plus në TV21, deklaroi se të dalësh në zgjedhje me BDI-në, është e njëjtë si...

Qeveria nuk është legjitime, prandaj nuk e përkrahim, thotë deputeti i koalicionit ASH-AAA Skender Rexhepi

Deputeti i koalicionit ASH-AAA, Skender Rexhepi i ftuar në emisionin Click Plus në TV21, thotë se Qeveria nuk është legjitime dhe prandaj...

Tottenham zbarkoi në Shkup, Gjoka: Nuk është e lehtë të përgatisish ekipin për një ndeshje me nivel të lartë

Trajneri Zhoze Murinjo së bashku me ekipin e tij arriti në Shkup. Shkëndija e Tetovës nesër në kuader të Europa Ligës do...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -