Kosovë, 7 pacientë me Covid-19, dy prej tyre në mjekim intenziv

Must Read

Ohri i stërmbushur me turistë! Mund të jetë një vatër e re e koronavirusit

https://youtu.be/4fXK1Ea2SX0 Pa zhurmë e pa trafik, Shkupin e lam në orë policore...

Tetova në karantinë me 12 raste të reja! Bujqit punojnë në ara por s’dinë a mund t’i shesin produktet

https://youtu.be/aTDMQbY_a8U Në qytetin e Tetovës deri më tani ka 12 raste të...

180 raste të reja dhe 2 viktima nga Covid-19! Filipçe: Vala e të infektuarve do të qëndrojë shumë shkurt

https://youtu.be/08d-Th_C48s 180 raste të reja me Covid-19 janë regjistruar gjatë 24 orëve...
- Advertisement -

Shtatë pacientë me Covid-19 janë duke u trajtuar në Klinikën Infektive në QKUK. Prej tyre katër pacientë janë në gjendje stabile, kurse tre janë në gjendje më të rënde në trajtim me oksigjenoterapi dhe përkujdesje intensive (2 prej tyre janë duke u trajtuar në Mjekimin Intensiv). Kjo është bërë e ditur nga raporti i Klinikës Infektive.

Po ashtu, njoftohet se sot lirohen nga klinika 3 pacientë në gjendje të mirë shëndetësore për vetizolim në shtëpi, ndërsa vazhdon trajtimi i një pacienti, i cili ka rezultuar negativ në testimet e fundit për Covid -19. Deri më tani në Kosovë janë infektuar 988 persona me koronavirus, prej tyre 754 janë shëruar ndërsa 29 kanë vdekur./21Media

 

- Advertisement -

Latest News

Tetova në karantinë me 12 raste të reja! Bujqit punojnë në ara por s’dinë a mund t’i shesin produktet

https://youtu.be/aTDMQbY_a8U Në qytetin e Tetovës deri më tani ka 12 raste të reja me Covid 19 nga...

180 raste të reja dhe 2 viktima nga Covid-19! Filipçe: Vala e të infektuarve do të qëndrojë shumë shkurt

https://youtu.be/08d-Th_C48s 180 raste të reja me Covid-19 janë regjistruar gjatë 24 orëve të fundit në vend. 3...

Hoti ia tregon prioritetet e Qeverisë ambasadorit amerikan

Kryeministri Avdullah Hoti priti sot në një takim njoftues ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip S. Kosnett.

BDI kërkon Kryeministër shqiptar! Zaev: Nëse ky është kusht, BDI nuk do të jetë pjesë e Qeverisë së ardhshme

https://youtu.be/Q6Cd0f9ILvc Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, në 18 vjetorin e partisë ka përcaktuar synimin...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -