Kosovë, 224 raste të reja dhe 10 viktima nga Covid-19

Must Read

Tetovë, treni godet një veturë, lendohen dy persona

Aksident komunkacioni në fshatin Poroj. Treni godet një veturë në një vendkalim hekurudhor. Nga aksidenti të lënduar...

Vazhdojnë negociatat mes Zaevit dhe Ahmetit, ka tone optimiste, por epilog ende jo

https://www.youtube.com/watch?v=-ywSxWeMJ28&feature=youtu.be E mori mandatin për formim të qeverisë, ndërsa ende është në...

Kapen 10 emigrantë ilegal, ishin fshehur në një kamion transportues nga Tetova

https://youtu.be/cC08DnE97Js Doganieri i doganës së Tetovës duke bërë kontrollin rutinë në kamionët...

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 434 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë 224 raste pozitive.

- Advertisement -

Numri total i rasteve pozitive është 8 mijë e 554 raste nga 36 mijë e 943 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2, me gjithsej 236 raste të vdekjes, pasi sot kanë vdekur 10 persona të infektuar, të cilët kanë pasur edhe sëmundje të tjera shoqëruese.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 152 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 4 mijë e 730 raste, kurse numri i rasteve aktive është 3 mijë e 588.

- Advertisement -

Rastet pozitive janë nga: Komuna Prishtinë 70 raste, Komuna Ferizaj 20 raste, Komuna Prizren 20 raste, Komuna Fushë Kosovë 16 raste, Komuna Kaçanik 13 raste, Komuna Vushtrri 10 raste, Komuna Mitrovicë 9 raste, Komuna Gjilan 8 raste, Komuna Lipjan 7 raste, Komuna Podujevë 7 raste, Komuna Drenas 6 raste, Komuna Skenderaj 6 raste, Komuna Dragash 5 raste, Komuna Malishevë 5 raste, Komuna Suharekë 5 raste, Komuna Pejë 4 raste, Komuna Klinë 3 raste, Komuna Viti 3 raste, Komuna Gjakovë 2 raste, Komuna Kamenicë 2 raste, Komuna Obiliq 2 raste dhe Komuna Shtime 1 rast.

- Advertisement -

Në konferencën për media, ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj ka paralajmëruar se do të ashpërsohen masat antiCovid./21Media

- Advertisement -

Latest News

Vazhdojnë negociatat mes Zaevit dhe Ahmetit, ka tone optimiste, por epilog ende jo

https://www.youtube.com/watch?v=-ywSxWeMJ28&feature=youtu.be E mori mandatin për formim të qeverisë, ndërsa ende është në bisedime për të arritur shumicën...

Kapen 10 emigrantë ilegal, ishin fshehur në një kamion transportues nga Tetova

https://youtu.be/cC08DnE97Js Doganieri i doganës së Tetovës duke bërë kontrollin rutinë në kamionët të cilët kishin ardhur për...

Pendarovski: Nëse askush nuk mund të formojë Qeveri, dhe nëse Kuvendi nuk vetë-shpërbëhet, Spasovski do të jetë kryeministër teknik në 4 vitet e ardhshme!

Presidenti i Vendit, Stevo Pendarovski në pres konferencën e sotme pas takimit me kryetarin e VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, tha se nëse askush...

Nga klasa e para deri në të tretën me prezencë fizike, nxënësit e tjerë mësim nga shtëpia

Komisioni për sëmundje infektive ka propozuar që nxënësit e klasës së parë, dytë dhe tretë nga 1 shtatori të zhvillojnë mësimin nëpër...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com