Kosovë, 194 raste të reja me Covid-19

Must Read

Mbahet seancë e Këshillit të Sigurisë, në fokus do të jetë gjendja politike dhe e sigurisë në vend pas anëtarësimit në NATO

Situata politike dhe e sigurisë në vend pas anëtarësimit në NATO do të jetë tema e diskutimit...

Vazhdon seanca parlamentare për zgjedhjen e zëvendësministrave

Kuvendi, sot do të vazhdojë seancën për zgjedhjen e zëvendësministrave në Qeveri. Vazhdimi i seancës u planifikua...

Kthehen në punë prindërit e fëmijëve deri në gjashtë vjet, personat të cilët shfrytëzonin pushimin e vazhduar të lindjes dhe një pjesë e të...

Prej sot kthehen në punë prindërit e fëmijëve deri gjashtë vjet, personat të cilët shfrytëzonin pushimin e...
- Advertisement -

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 449 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë 194 raste pozitive.

Numri total i rasteve pozitive në Kosovë është 7 mijë e 846 raste nga 35 mijë 570 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2, me gjithsej 196 raste të vdekjes, pasi kanë vdekur 4 persona gjatë orëve të fundit, të cilët kanë pasur sëmundje të tjera shoqëruese.

- Advertisement -

IKShPK njoftoi se  janë shëruar 138 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 4.267 raste, kurse numri i rasteve aktive është 3.383.

Rastet pozitive janë nga: Komuna Prishtinë 81 raste, Komuna Podujevë 17 raste, Prizren 14 raste, Komuna Fushë Kosovë 13 raste, Komuna, Gjakovë 12 raste, Komuna Vushtrri 8 raste, Komuna Drenas 7 raste, Komuna Mitrovicë 7 raste, Komuna Malishevë 5 raste, Komuna Obiliq 5 raste, Komuna Lipjan 5 raste, Komuna Dragash 4 raste, Komuna Skenderaj 4 raste, Komuna Ferizaj 3 raste, Komuna Gjilan 2 raste, Komuna Suharekë 2 raste dhe me nga 1 rast Komunat: Istog, Klinë, Pejë, Rahovec dhe Zubin Potok.

- Advertisement -

- Advertisement -

Mbahet seancë e Këshillit të Sigurisë, në fokus do të jetë gjendja politike dhe e sigurisë në vend pas anëtarësimit në NATO

Situata politike dhe e sigurisë në vend pas anëtarësimit në NATO do të jetë tema e diskutimit në seancën e sotme të...

Vazhdon seanca parlamentare për zgjedhjen e zëvendësministrave

Kuvendi, sot do të vazhdojë seancën për zgjedhjen e zëvendësministrave në Qeveri. Vazhdimi i seancës u planifikua nga kryetari i Kuvendit Talat...

Kthehen në punë prindërit e fëmijëve deri në gjashtë vjet, personat të cilët shfrytëzonin pushimin e vazhduar të lindjes dhe një pjesë e të...

Prej sot kthehen në punë prindërit e fëmijëve deri gjashtë vjet, personat të cilët shfrytëzonin pushimin e vazhduar të lindjes dhe një...

Mot i ndryshueshëm me vranësira, pasdite shi dhe bubullima

Moti do të jetë i ndryshueshëm, me vranësira dhe me periudha me diell. Pasdite do të ketë dukuri lokale të paqëndrueshmërisë me...

Haradinaj: Ende nuk e kemi shpëtuar Ujmanin, duhet të bëjmë kujdes me fizibilitetin

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj sonte ka paralajmëruar se Kosova nuk guxon të heqë dorë nga interesat e saja në dialogun me...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -