Kosovë, 13 viktima, 171 raste të reja me Covid-19 dhe 190 të shëruar

Must Read

Profesionet të ndryshme nga obligimet?! Zëvendësministrat të martën para deputetëve

https://youtu.be/KaiRwPjWwFY Në vend që të kenë fundjavë të lirë, deputetët do të...

MPB “ruan” ish-ministren Jankullovska, Gruevski në Budapest, bashkëpunëtorët e tij më të afërt në burg

https://youtu.be/I-GFz2nm33w Përditshmëri e banorëve të rrugës “Dimçe Mirçev” numër 20, janë makinat...

Jo të gjitha shkollat kanë kompjuterë dhe internet

https://youtu.be/l-Cg1Gf5xHo Ministria e Arsimit dhe Shkencës po informon drejtorët e shkollave fillore...
- Advertisement -

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë, informoi se nga 463 teste të realizuara 171 persona kanë rezultuar pozitiv me virusin korona.

Rastet pozitive janë nga: Prishtinë-46, Gjilan-24, Gjakovë-15, Viti-13, Fushë Kosovë-9, Pejë-7, Drenas-6, Prizren-6, Suharekë-6, Ferizaj-5, Klinë-5, Lipjan-5, Dragash-4, Istog-3, Kamenicë-3, Malishevë-3, Obiliq-3, Podujevë-3, Vushtrri-2, Mitrovicë-1, Rahovec-1 dhe Shtime-1.

- Advertisement -

Gjatë 24 orëve të fundit Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë ka regjistruar 190 pacient të shëruar nga korona virusi.

Ndërkaq 13 pacient kanë humbur betejën me Covid-19.

- Advertisement -

Profesionet të ndryshme nga obligimet?! Zëvendësministrat të martën para deputetëve

https://youtu.be/KaiRwPjWwFY Në vend që të kenë fundjavë të lirë, deputetët do të duhet t’i lexojnë biografitë dhe...

MPB “ruan” ish-ministren Jankullovska, Gruevski në Budapest, bashkëpunëtorët e tij më të afërt në burg

https://youtu.be/I-GFz2nm33w Përditshmëri e banorëve të rrugës “Dimçe Mirçev” numër 20, janë makinat policore, sepse vetëm 10 metra...

Jo të gjitha shkollat kanë kompjuterë dhe internet

https://youtu.be/l-Cg1Gf5xHo Ministria e Arsimit dhe Shkencës po informon drejtorët e shkollave fillore dhe të mesme për llojin...

Gjuha Shqipe hiqet nga memorandumet e MASH! Carovska thotë se s’ka ndryshime, por kumtesat dërgohen vetëm maqedonisht

https://youtu.be/ItFN5QptB50 Milla Carovska u emërua Ministre e Arsimit dhe Shkencës.Me të ardhur në krye të këtij digasteri,...

“Rusino” mbyllet edhe për Gostivarin, deklarata e Nuredinit e pa pranueshme për protestuesit

https://youtu.be/te-qHzTVI5E Deklarata e djeshme e ministrit të mjedisit Naser Nuredini se deponia Rusino do të mbetet ashtu...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -