Kosovare Asllani kalon nga Reali i Madridit te AC Milan

TË FUNDIT

Kosovare Asllani ka bërë të ditur se i është bashkuar AC Milan në transfertë të lirë pas largimit nga Real Madridi, pas skadimit të kontratës me këta të fundit.

Kosovare Asllani firmosi për dy vjet me Milanin. Kosovarja luan për Suedinë dhe vazhdon të shkruaj histori. Xhiroja e saj në futbollin ndërkombëtar është e jashtëzakonshme.

Si askush tjetër ka luajtur për skuadra si Real Madrid, PSG, Manchester City. Tani kalon te një gjigant i futbollit në një vend tjetër të madh evropian.

https://twitter.com/KosovareAsllani/status/1542605677314588675/photo/1?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1542605677314588675%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.managingmadrid.com%2F2022%2F6%2F30%2F23190409%2Fkosovare-asllani-transfer-signs-for-ac-milan