Array

Kosova prinë në mbështetjen e politikave të SHBA-së, Rusia kundërshtari më i madh

Must Read

Haradinaj: Ende nuk e kemi shpëtuar Ujmanin, duhet të bëjmë kujdes me fizibilitetin

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj sonte ka paralajmëruar se Kosova nuk guxon të heqë dorë nga interesat...

Itali, stadiumet do të hapen gradualisht nga 8 tetori

Ministri italian i sportit Vincenzo Spadafora ka treguar se stadiumet në Itali do të fillojnë të hapen...

Makron: Rusia të japë shpjegim për helmimin e Navalnit, ekzistojnë linja të kuqe për armë kimike

Presidenti francez Emanuel Makron sot kërkoi nga Rusia urgjentisht ta shpjegojë rastin me helmimin e kritikut të...
- Advertisement -

Organizata “Gallup” ka prezantuar të dhënat e një hulumtimi rreth “Lidershipit Botëror”. Sa i përket politikave të lidershipit amerikan, Kosova bashkë me Senegalin janë vendet që i përkrahin më së shumti ato.
Kosova dhe Rusia janë dy shtete që zënë vendet e para në dy tabela, rreth mbështetjes së politikave të lidershipit amerikanë.

Por, pavarësisht kësaj, dallimi është thelbësor. Kosova zë vendin e parë në tabelën ku paraqiten shtetet që përkrahin politikat e lidershipit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ndërsa Rusia ndodhet e para në tabelën e vendeve të cilat kundërshtojnë këto politika, transmeton lajmi.net.

- Advertisement -

Në listën e shteteve që përkrahin politikat amerikane, ndodhet edhe Shqipëria, e renditur si e shtata.

Vlen të theksohet se në top 10-shen e shteteve që përkrahin politikën amerikane, nuk ndodhet asnjë shtet tjetër i Ballkanit, përveç dy shteteve shqiptare, Kosovës dhe Shqipërisë.

- Advertisement -

rusii

- Advertisement -

Haradinaj: Ende nuk e kemi shpëtuar Ujmanin, duhet të bëjmë kujdes me fizibilitetin

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj sonte ka paralajmëruar se Kosova nuk guxon të heqë dorë nga interesat e saja në dialogun me...

Itali, stadiumet do të hapen gradualisht nga 8 tetori

Ministri italian i sportit Vincenzo Spadafora ka treguar se stadiumet në Itali do të fillojnë të hapen gradualisht nga data 8 tetor....

Makron: Rusia të japë shpjegim për helmimin e Navalnit, ekzistojnë linja të kuqe për armë kimike

Presidenti francez Emanuel Makron sot kërkoi nga Rusia urgjentisht ta shpjegojë rastin me helmimin e kritikut të Kremlinit, Aleksej Navalni dhe theksoi...

Arturo Vidal: Me Interin dua të fitoj shumë gjëra

Tashmë ish-mesfushori i Barcelonës Arturo Vidal ka folur për herë të parë si lojtar i Interit, duke e falënderuar klubin zi-kaltër për...

“Mbetemi në qëndrimin se prindërit duhet të kthehen në punë” – tha Shahpaska

"Me krijimin e kushteve për akomodimin e fëmijëve në institucionet parashkollore – kopshte dhe qendra ditore për zhvillim të hershëm të fëmijës,...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -