Korsi për biçikleta në “Xhon Kenedi”! A e mendoi Shilegov ku do të parkohen makinat që janë në trotuare?

Must Read

Dhanë shporetin, morën kondicionerë, 4060 aplikime për subvencion për inverterë

https://youtu.be/pJg-4TXQHvU Dhjetëra shporetë u mblodhën në oborrin e shkollës së mesme të...

Qeveria kërkon heqjen e Portës “Maqedonia”, njëjtë pritet të hiqet edhe monumenti për Nënë Terezën dhe anijet në Vardar

https://youtu.be/HI8JrHp5iUU “Kjo është Porta “Maqedonia” në qendër të Shkupit. U ndërtua në...

Ushqehet nga bagëtitë që ka, i vetëm e me kushte të rënda, pa rrymë e pa ujë

https://youtu.be/kHrOl_DFdGw Ky është Grujiq Borçe.Jeton në lagjen Përzhinë të Shkupit. I ka...
- Advertisement -

Kjo është rruga në “Xhon Kenedi” në Çair të Shkupit.

Trotuaret janë të zënë nga parkimi i makinave.

- Advertisement -

Qytetarët thonë se nuk kanë zgjidhje tjetër përveç se makinat t’i parkojnë në trotuare.  

Ndërsa thonë se po të kishte vend-parkime tjera do të ishte më lehtë dhe se do të kishin lënë hapësirën e trotuarit.

- Advertisement -

 “Tani, nuk e di ku me i lënë makinat, përsëri do të duhet me i lënë ose në trotuar ose në ndonjë vend do të duhet.

Nëse nuk lejojnë këtu të parkohen ku do t’i parkojmë në tjetër vend.

- Advertisement -

Nuk ka parkingje s’ka edhe atje me shkuar në anën tjetër edhe këtë anë nga Çairi nuk ka parkingje. Banesat janë pa parking.

A po ju pengojnë këtu?

“Por si nuk pengojnë në çdo pikëpamje pengojnë”, tha një qytetar.

Edhe një banues tjetër i kësaj ane thotë se nuk ka zgjidhje tjetër, dhe se mungesa e vend-parkimeve në këto vende është e dukshme.

 “Po si nuk na pengojnë, këtu ka dy trotuare, një për biçikleta një për makina, nëse do të duhet të ndërtohet nuk ka se si të ndërtohet”, shtoi një qytetar tjetër.

Kryetari i Qytetit të Shkupit Petre Shilegov sot ishte për të përuruar fillimin e punimeve për rregullimin e shtegut të biçikletave në rrugën Xhon Kenedi.

Vetëm në anën tjetër nga ku ishte i pari i qytetit i gjithë trotuari ishte i mbushur me makina.

E pyetëm se çfarë do të bëhet me qindra makinat që parkohen në trotuar kur të rregullohet shtegu i biçikletave, Shilegov tha se ky problem do të rregullohet.  

 “Do ta rregullojmë atë problem, në mënyrën sikur e kemi zgjedhur problemin në gjithë qytetin.

Ka vende ku është i lejuar parkimi ku do të mund të parkohen.

Në atë vend ku nuk është i lejuar parkimi dhe vazhdojnë të parkohen do të vendosim pengesa fizike.

Ajo që ka ndodhur në gjithë qytetin pse mos të bëhet edhe në Komunën e Çairit”, deklaroi Kryetari i Qytetit të Shkupit, Petre Shilegov.

I pari i qytetit tha që rekonstruimi i rrugës në Xhon Kenedi do të bëhet në dy anët e rrugës kryesore.

Ndërsa në paralajmërimin për fillimin e punimeve në këtë rrugë, duhej të vijë edhe kryetari i Çairit Visar Ganiu por ai nuk mori pjesë.

- Advertisement -

Dhanë shporetin, morën kondicionerë, 4060 aplikime për subvencion për inverterë

https://youtu.be/pJg-4TXQHvU Dhjetëra shporetë u mblodhën në oborrin e shkollës së mesme të Sarajit. Qytetarët...

Qeveria kërkon heqjen e Portës “Maqedonia”, njëjtë pritet të hiqet edhe monumenti për Nënë Terezën dhe anijet në Vardar

https://youtu.be/HI8JrHp5iUU “Kjo është Porta “Maqedonia” në qendër të Shkupit. U ndërtua në kuadër të projektit “Shkupi 2014”,...

Ushqehet nga bagëtitë që ka, i vetëm e me kushte të rënda, pa rrymë e pa ujë

https://youtu.be/kHrOl_DFdGw Ky është Grujiq Borçe.Jeton në lagjen Përzhinë të Shkupit. I ka shumë qejf kafshët dhe shpezët.E...

Banorët e Butelit kërkojnë poliklinikë, Smilevski: Startojmë vitin e ardhshëm

https://youtu.be/3kiWlhb0ofY Me sirenat dhe bori të veturave në targat e të cilave shkruante poliklinikë, banorët e Butelit...

Katër denarë për një kilogram rrush, vreshtarët të revoltuar, ministri Hoxha qetëson

https://youtu.be/kvM_tDdh0oU Cilësia e dobët e rrushit këtë vit shkaktoi probleme, por edhe përkundër kësaj shteti do të...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -