Array

Konflikti SHBA-Rusi do të vazhdojë deri në vitin 2024

Must Read

Evakuohet Kulla e Ajfelit pas kërcënimit me bombë

Kulla e Ajfelit në Paris është evakuuar pas marrjes së kërcënimit për vendosje të bombës, theksuan nga...

Zaev, Nikollovski dhe Filipçe gjobiten me nga 50 euro nga MPB

Ministria e Punëve të Brendshme me nga 50 ka gjobitur kryeministrin Zoran Zaev, Ministrin e Shëndetësisë, Venko...

Ambasadorja Bërns takon Shahpaskën

Ministrja e Punës dhe Politikës Sociale Jagoda Shahpaska sot mbajti takim me ambasadoren e SHBA-së në Republikën...
- Advertisement -

Shtetet e Bashkuara të Amerikës presin që konflikti me Rusinë të zgjasë deri në vitin 2024 dhe se ai me kalimin e kohës do të përhapet në të gjitha anët dhe për këtë arsye Uashingtoni dëshiron të sigurojë mbështetjen e aleatëve të vet në radhët e Bashkimit Evropian.

Siç njoftoi gazeta italiane, La Stampa, për këtë arsye në Uashington është përgatitur një plan i aksionit, nga asistentja e Presidentit amerikan Barak Obama, Selest Valander dhe ky plan i është përcjellë qeverive të Evropës, me qëllim të koordinimit të veprimeve.
Në dokument theksohet se diplomatët amerikanë janë të mendimit se Rusia ka ndryshuar pozicionin e saj pas shpërbërjes së Bashkimit Sovjetik dhe se tani me dhunë po tenton të mbrojë interesat e veta kombëtare./21 Media/

- Advertisement -

Evakuohet Kulla e Ajfelit pas kërcënimit me bombë

Kulla e Ajfelit në Paris është evakuuar pas marrjes së kërcënimit për vendosje të bombës, theksuan nga drejtoria e kullës dhe policia,...

Zaev, Nikollovski dhe Filipçe gjobiten me nga 50 euro nga MPB

Ministria e Punëve të Brendshme me nga 50 ka gjobitur kryeministrin Zoran Zaev, Ministrin e Shëndetësisë, Venko Filipçe dhe Zv/kryeministrin për luftën...

Ambasadorja Bërns takon Shahpaskën

Ministrja e Punës dhe Politikës Sociale Jagoda Shahpaska sot mbajti takim me ambasadoren e SHBA-së në Republikën e Maqedonisë së Veriut Kejt...

Pendarovski pas Këshillit për Siguri: Ora policore duhet të shkojë në histori

I pari i shtetit, Stevo Pendarovski, pas seancës së Këshillit për Siguri tha se se sipas analizës që është bërë nga të...

Shtip, për një orë gjobiten rreth 50 shoferë

Nëpunësit policorë në disa pika në Shtip për vetëm një orë në Shtip kanë regjistruar 50 shkelje nga ana e shoferëve. Zëdhënësi...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -