Kompletohen të gjitha grupet për ndeshjen evropiane të futbollit

TË FUNDIT

Kosovë, 12.864 persona aktiv me Covid-19

Po vazhdon të jetë i lartë numri i të prekurve me Covid-19 në Kosovë. Krahas kësaj edhe...

Të vërtetat dhe gënjeshtrat për Covid-19 dhe vaksinën

Vaksinimi i detyrueshëm kundër koronavorusit vijon, ndërsa vetë vaksina do ta ndryshojë ADN e njeriut: akuzat e...

Akuza kundër funksionarëve libanezë për shkak të shpërthimit në Bejrut

Prokurori shtetëror libanez, Gasan Muri sot parashtroi aktakuzë kundër nëpunësve të tanishëm dhe të mëparshëm doganorë në...

Numri i të infektuarve me koronavirus në botë tejkaloi 60 milionë

Numri i personave të infektuar me koronavirus në botë mbrëmë tejkaloi 60 milionë, tregojnë të dhënat e...

Siri: Sulm ajror izraelit në Damask

Ushtria siriane kumtoi se në sulmet ajrore izraelite është goditur rajoni në paralagjen jugore të Damaskut, ku...

Me luajtjen e katër ndeshjeve mbrëmë  u kompletuan gjashtë grupet për EURO 2020 e cila do të luhet vitin e ardhshëm për shkak të pandemisë së koronavirusit.

Përveç ekipit kombëtar të Maqedonisë, mbrëmë  pjesëmarrje në tubimin kontinental siguruan edhe Skocia, Sllovakia dhe Hungaria.

Përbërja e grupeve për EURO 2020:

Grupi A: Turqia, Italia, Uellsi, Zvicra.

Grupi B: Danimarka, Finlanda, Belgjika, Rusia.

Grupi C: Holanda, Ukraina, Austria, Maqedonia e Veriut.

Grupi D: Anglia, Kroacia, Skocia, Çekia.

Grupi E: Spanja, Suedia, Polonia, Sllovakia.

Grupi F: Hungaria, Portugalia, Franca, Gjermania.

Euro-kampionati do të luhet  në verë të vitit 2021.

TË NGJAJSHME