Array

Kolonat deri në 7 kilometra në Merdare

Must Read

Memorandumi nuk do të ndikojë në negociatat?Holshtajn: Bullgaria t’i zgjidhë çështjet në mënyrë bilaterale

https://youtu.be/bpuDiX-k1bM Presioni i Bullgarisë përmes memorandumit deri te vendet anëtare të BE-së...

Ministri me premtime të njëjta, “Programi për ambient jetësor i mirë vetëm në letër”

https://youtu.be/2m6zRZ0jE5w Për ndotjen, shpëtimin e ambientit jetësor dhe ekologjinë e cila çdo...
- Advertisement -

Pika kufitare “Merdare” që lidh Kosovën me Serbinë është bllokuar nga kolonat e gjata që janë krijuar në mbrëmjen e sotme.

Fatmir Misini një qytetarë i Kosovës i cili është duke udhëtuar për në Zvicër nga Serbia, bënë me dije për Agjencinë e Lajmeve KosovaPress se ka dy orë që është duke pritur në kufi dhe nuk është duke lëvizur fare nga Kolona.

- Advertisement -

Ai, për KosovaPress tregon se për 2 orë ka lëvizur me veturën e tij vetëm për 1 kilometër dhe se është rreth 4 kilometra larg kufirit.

Përveç kësaj Misini thotë se edhe pas veturës së tij janë krijuar kolonat deri në 3 kilometra, që në llogaritje i bie të jenë krijuar kolona deri në 7 kilometra.

- Advertisement -

Ky qytetarë përmes KosovaPress-it po u bënë thirrje të gjithë qytetarëve që janë nisur për në këtë pikë kalimi kufitar, që të marrin rrugë tjetër.

- Advertisement -

Memorandumi nuk do të ndikojë në negociatat?Holshtajn: Bullgaria t’i zgjidhë çështjet në mënyrë bilaterale

https://youtu.be/bpuDiX-k1bM Presioni i Bullgarisë përmes memorandumit deri te vendet anëtare të BE-së të ndikojë që interpretimet bullgare...

Ministri me premtime të njëjta, “Programi për ambient jetësor i mirë vetëm në letër”

https://youtu.be/2m6zRZ0jE5w Për ndotjen, shpëtimin e ambientit jetësor dhe ekologjinë e cila çdo ditë e më shumë është...

Konfirmohen dënimet me burg për “Tankun”, Jankullovska do të shkojë në burg, Gruevski mbetet në Budapest

https://youtu.be/1gIbSTVFia4 Refuzohen ankesat e tre të dënuarve për blerjen e Mercedesit luksoz prej 600 mijë eurove –...

“Stop Rusino” kërkon mbylljen e deponisë, Nuredini: Edhe për disa vite Rusino e hapur!

https://youtu.be/RCGqvEZnlp8 Deponia Rusino vazhdon të jetë e bllokuar  nga aktivistet e lëvizjes “Stop Rusino” Kërkojnë që kjo...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -