Klopp sheh ende hapësirë për përmirësim të Liverpoolit

Must Read

Reagim i TV21: “Po bëhet presion ndaj punës së redaksisë së televizionit?”

https://youtu.be/KKte24wRBOo Për arsye ende të paqarta, të paktën deri më tani, Televizioni...

Dy viktima nga Kovid 19, njëri 73, tjetri 64 vjeçar

https://www.youtube.com/watch?v=_9u2Y8-LEsA&feature=youtu.be 125 persona kanë rezultuar pozitiv me Kovid 19 në 24 orët...

Përse u rrit numri rasteve me Kovid 19? Flasin drejtori Memeti dhe mikrobioologu Panovski

https://www.youtube.com/watch?v=A4a4r7RGM5s&feature=youtu.be Rritja e numrit të rasteve pozitive me Kovid-19 është për shkak...
- Advertisement -

Trajneri gjerman Juergen Klopp beson se ende ka hapësirë për përmirësim të Liverpoolit, ani pse klubi ka pasur një stinor të jashtëzakonshëm në Premier League, stinor që është pezulluar tashmë shkaku i pandemisë COVID-19.

Liverpooli ka krijuar një epërsi prej 25 pikëve ndaj Manchester Cityt që zë vendin e dytë dhe është vetëm dy fitore larg titullit të parë të Anglisë që nga viti 1990.

Por, Klopp thotë se Liverpooli, që ka fituar Ligën e Kampionëve vitin e kaluar dhe që ka humbur vetëm një ndeshje gjithë stinorin në Premier League, mund të përmirësohet edhe më tepër.

“Ne nuk do të ndryshojmë, kjo është gjëja e parë, por nëse do të jemi të suksesshëm varet edhe nga ajo që bëjmë klubet tjera, pasi po ashtu edhe klubet tjera kanë mundësi të përmirësohen. Kështu që nuk ia kam idenë se çfarë na pret në të ardhmen. Por, ne nuk do të ndryshojmë, kjo skuadër nuk është produkti final, dhe kemi shumë hapësirë për përmirësim dhe po punojmë në atë drejtim”, ka thënë Klopp për “Sky Sports”. “Ne kemi lojtarë të rinj që po dalin në skenë. Ne mund të përmirësojmë këtë skuadër edhe më tepër”.

Klopp nuk beson se duhet detyruar të rikthehet futbolli pas pezullimit shkaku i koronavirusit, por pranon se mund të ketë ndikim pozitiv në atmosferën në vend.

Bundesliga e Gjermanisë planifikon të rifillojë në stadiume të zbrazëta më 9 maj.

“Ne të gjithë jemi në shtëpi, të gjithë të izoluar. Nuk jam i sigurt se kur do të jetë e mundur të stërvitim në grupe me dy, pesë, gjashtë apo tetë. Duhet të presim qeverinë për këtë. Nuk mund të nxitojmë dhe nuk do të bëjmë këtë. Por, nëse futbolli mund të ndihmojë në përmirësim të atmosferës, të jap diçka tjetër për të menduar, atëherë duhet të fillojmë me stërvitje në një pikë, por nuk e di se kur do të jetë kjo”, ka thënë Klopp.

“The Sun” ka raportuar se klubet e Premier Leagues planifikojnë të rifillojnë stërvitjet më 9 maj me plan që ndeshjet e para të luhen në mes të qershorit.

- Advertisement -

Latest News

Dy viktima nga Kovid 19, njëri 73, tjetri 64 vjeçar

https://www.youtube.com/watch?v=_9u2Y8-LEsA&feature=youtu.be 125 persona kanë rezultuar pozitiv me Kovid 19 në 24 orët e fundit, ndërsa vetëm 8...

Përse u rrit numri rasteve me Kovid 19? Flasin drejtori Memeti dhe mikrobioologu Panovski

https://www.youtube.com/watch?v=A4a4r7RGM5s&feature=youtu.be Rritja e numrit të rasteve pozitive me Kovid-19 është për shkak mosmenaxhimit të mirë të institucioneve...

Debati për zgjedhje parlamentare në kohë të vështirë pandemie!

https://www.youtube.com/watch?v=sI0lua3QUmA&feature=youtu.be Partitë politike për interesat e tyre hapën temën e zgjedhjeve në kohë pandemie dhe në këtë...

“Nëse shkëputet lidhja, bie nga provimi”, studentët ankohen për provimet online

https://www.youtube.com/watch?v=dWgw6toP8dg&feature=youtu.be Nga shtëpia me kompjuterë dhe laptopë personal, kështu do t’i realizojnë provimet studentët e Universitetit të...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -