Array

Kinezët klonojnë VW “Bubën”

Must Read

Dhanë shporetin, morën kondicionerë, 4060 aplikime për subvencion për inverterë

https://youtu.be/pJg-4TXQHvU Dhjetëra shporetë u mblodhën në oborrin e shkollës së mesme të...

Qeveria kërkon heqjen e Portës “Maqedonia”, njëjtë pritet të hiqet edhe monumenti për Nënë Terezën dhe anijet në Vardar

https://youtu.be/HI8JrHp5iUU “Kjo është Porta “Maqedonia” në qendër të Shkupit. U ndërtua në...

Ushqehet nga bagëtitë që ka, i vetëm e me kushte të rënda, pa rrymë e pa ujë

https://youtu.be/kHrOl_DFdGw Ky është Grujiq Borçe.Jeton në lagjen Përzhinë të Shkupit. I ka...
- Advertisement -

Prodhuesi i makinave elektrike VIDOEV ka zbuluar një makinë të ngjashme me Volkswagen Beetle pak ditë më parë, në panairin e makinave elektrike Shandong, por atë e kanë “rritur” pak duke e bërë me katër dyer.

Përveç kësaj, makina ka të gjitha veçoritë dalluese të Beetlet origjinal, nga linjat e trupit, çatinë harkore, parafangon e fryrë si dhe dritat rrumbullake, transmeton Koha.net. Madje edhe instrument-tabela është krejtësisht e ngjashme me dizajnin e modelit aktual Beetle.

- Advertisement -

VIDOEV prodhon vetëm makina elektrike me shpejtësi të vogël, ndërsa “China Car News” raporton se motori në këtë makinë ka vetëm 28 kuajfuqi dhe fuqizohet nga një bateri e lehtë, prandaj vështirë të besohet se do të mund t’ju çojë larg. Edhe motori është i vendosur në pjesën e prapme sikur e kishte Beetle origjinal.

Auto-industria kineze është e njohur për kopjimin e makinave të huaja. Edhe Chevrolet Colorado e Ford F-150 kanë shërbyer si inspirim për brendet lokale kineze, transmeton koha.net.

- Advertisement -

Volkswagen ende nuk ka komentuar në lidhje me këtë rast.

Nëse flasim për çmimin, duhet të ju tregojmë se një VW Beetle kushton rreth 32,000 dollarë në Kinë, ndërsa VIDOEV do të kushtojë 16,000 dollarë kur të del në shitje vitin e ardhshëm.

- Advertisement -

Dhanë shporetin, morën kondicionerë, 4060 aplikime për subvencion për inverterë

https://youtu.be/pJg-4TXQHvU Dhjetëra shporetë u mblodhën në oborrin e shkollës së mesme të Sarajit. Qytetarët...

Qeveria kërkon heqjen e Portës “Maqedonia”, njëjtë pritet të hiqet edhe monumenti për Nënë Terezën dhe anijet në Vardar

https://youtu.be/HI8JrHp5iUU “Kjo është Porta “Maqedonia” në qendër të Shkupit. U ndërtua në kuadër të projektit “Shkupi 2014”,...

Ushqehet nga bagëtitë që ka, i vetëm e me kushte të rënda, pa rrymë e pa ujë

https://youtu.be/kHrOl_DFdGw Ky është Grujiq Borçe.Jeton në lagjen Përzhinë të Shkupit. I ka shumë qejf kafshët dhe shpezët.E...

Banorët e Butelit kërkojnë poliklinikë, Smilevski: Startojmë vitin e ardhshëm

https://youtu.be/3kiWlhb0ofY Me sirenat dhe bori të veturave në targat e të cilave shkruante poliklinikë, banorët e Butelit...

Katër denarë për një kilogram rrush, vreshtarët të revoltuar, ministri Hoxha qetëson

https://youtu.be/kvM_tDdh0oU Cilësia e dobët e rrushit këtë vit shkaktoi probleme, por edhe përkundër kësaj shteti do të...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -