Kinë, gjenden gjurmë virusi në paketimet në Dongguan

TË FUNDIT

Mbyllet një lokal në Gazi Babë, punonte jashtë orarit të lejuar

Mbrëmë në ora 21:50 minuta, gjatë kontrollit në një objekt hotelierik në rajonin e Gazi Babës, nga ana e...

Osmani: Nuk ka Evropë të fuqishme pa Ballkan të fuqishëm

Ideja evropiane paraqet frymëzim për zgjidhjen e çështjeve të hapura në rajon. Maqedonia e Veriut është shembull i ndritshëm....

Qeveria gjermane përcaktoi disa vende me rrezik më të lartë për shkak të Covid-19

Pasi të premten Qeveria gjermane përcaktoi disa vende si me rrezik më të lartë për shkak të Kovid-19, prej...

Ndjehet tërmet në Ohër, epiqendra në Liqenin e Ohrit

Një tërmet me magnitudë 2.7 të shkallës Rihter është regjistruar mbrëmë në rajonin e Ohrit. Sipas të dhënave, tërmeti u...

Në repartet infektive në vend po mjekohen 604 pacientë me Covid-19

Në 24 orët e fundit në kovid-qendrat në spitalet e vendit është paraqitur se po mjekohen gjithsej 330 pacientë...

Autoritetet shëndetësore në qytetin Dongguan, në provincën kineze të Guangdong, zbuluan se dy kampionë të paketimeve ushqimore të ngrira të importuara dolën pozitivë me koronavirus.

Sipas Qendrës për Parandalimin dhe Kontrollin e Sëmundjeve, kampionët u morën nga krahët e ngrira të pulës të importuara nga Argjentina dhe këmbët e ngrira të pulës të importuara nga Rusia, shkruan “Xinhua”.

Autoritetet lokale mbyllën kompanitë e lidhura me këtë rast, duke dezinfektuar zonat dhe duke bërë teste të acidit nukleik mbi personat që patën kontakt të drejtpërdrejtë me produktet.

Deri tani, personeli i përfshirë direkt në ngjarje ka rezultuar negativ për Covid-19.

TË NGJAJSHME