ZGJEDHJET

Kina i lejoi ushtrisë të përdorë vaksinë kundër COVID-19

Must Read

Rikthimi i testit PCR në kufi nuk do të vlejë për shtetasit e Maqedonisë së Veriut

Komisioni për Sëmundje Ngjitëse i ka propozuar Qeverisë që me disa shtete të rajonit të rikthehet masa...

163 raste të reja, 8 të vdekur, 230 të shëruar!

Ministria e Shëndetësisë informoi se gjatë 24 orëve të kaluara nga 1794 teste të realizuara, 163 persona...

Kosovë, Vjosa Osmani kërkon shkarkimin e zyrtarëve të Listës Serbe nga Qeveria

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, kërkoi nga të gjitha partitë politike që ta mbështesin miratimin...
- REKLAMIM I PAGUAR POLITIK -

Ushtria kineze ka marrë leje për ta përdorur vaksinën kundër koronavirusit e cila është zhvilluar nga studiues kinezë dhe laboratori KenSino Bioloxhiks, pasi me prova klinike është vërtetuar se është e sigurt dhe relativisht efektive.

- Advertisement -

Bëhet fjalë për Ad5-nCoV, një nga tetë kandidatët kinezë për vaksina, për të cilën është lejuar testim në vend dhe jashtë saj.

Kjo vaksinë gjithashtu është aprovuar për testim edhe te njerëzit në Kanada.

Komisioni Qendror Ushtarak i Kinës e ka aprovuar përdorimin e vaksinës në ushtri për një periudhë një vjeçare, sipas kumtesës së KenSino Bioloxhiks.

- Advertisement -

Kohët e fundit Kina u ofroi dy vaksina punonjësve në ndërmarrjet shtetërore, që udhëtojnë jashtë vendit./MIA

- Advertisement -

- REKLAMIM I PAGUAR POLITIK -

Latest News

163 raste të reja, 8 të vdekur, 230 të shëruar!

Ministria e Shëndetësisë informoi se gjatë 24 orëve të kaluara nga 1794 teste të realizuara, 163 persona janë diagnostifikuar me korona virus....

Kosovë, Vjosa Osmani kërkon shkarkimin e zyrtarëve të Listës Serbe nga Qeveria

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, kërkoi nga të gjitha partitë politike që ta mbështesin miratimin e një rezolute ose deklarate...

Beograd, paralajmërohen protesta të reja!

Pas protestave të djeshme në Beograd të Serbisë për paralajmërimin e kthimit të orës policore nga presidenti Aleksandar Vuçiq, protestuesit edhe sot...

KE aprovon planin gjerman prej 500 miliardë eurosh ndihma kundër Covid-19

Komisioni Evropian ka aprovuar planet gjermane për të krijuar një fond prej 500 miliardë eurosh (564 miliardë dollarë) për të mbështetur bizneset...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -