Kim Kardashian viziton Harvard-in, a po planifikon të diplomohet?

TË FUNDIT

Kim Kardashian dhe CEO i kompanisë “SKIMS” së fundmi shkuan në Shkollën e Biznesit në Harvard dhe menjëherë filluan thashethemet, ajo po regjistrohet apo thjesht po e viziton? Dhe përgjigja për këtë nuk i përket asnjërës nga ato më sipër.

Kim Kardashian shkoi në Shkollën e Biznesit të Harvardit për të bërë një prezantim për markën e saj SKIMS për studentët, duke qenë se ajo është një biznesmene dhe miliardere shumë e suksesshme.

Burimet i thanë TMZ se Kim iu bashkua edhe Jens Grede, i cili gjithashtu themeloi SKIMS pasi të dy ishin të ftuar të flisnin për markën dhe qasjen ndaj biznesit në përgjithësi.

Ivy-leagueers patën një bisedë të gjerë dhe të hapur me yllin e famshëm dhe bashkëthemeluesin e saj teksa ata dhanë një prezantim 2-orësh rreth markës në një kurs të quajtur “Moving Beyond Direct-to-Consumer”, i cili mësohet nga profesorët Ayelet Israeli, Matt. Higgins dhe Len Schlesinger.

Si pjesë e deklaratës së misionit të Skims, si Kim Kardashian ashtu edhe Jens Grede sfidojnë status quo-në e modës duke pohuar se:

“Ne po vendosim standarde të reja duke ofruar zgjidhje për çdo trup. Nga veshjet e formave të ndërtuara teknikisht që përmirësojnë linjat tuaja trupore deri te të brendshmet që shtrihen deri në dyfishin e tyre. Madhësia, qëllimi ynë është të rinovojmë vazhdimisht të kaluarën dhe të avancojmë industrinë tonë për të ardhmen”.

Teksa Kim Kardashian iu afrua kampusit të Kembrixhit, ajo krijoi shumë bujë dhe tërhoqi vëmendjen e studentëve, profesorëve dhe të gjithë atyre që e panë të shkonte në ambientet e Ivy League me ekipin e saj të filmimit.

error: Content is protected !!