Kërçovë, protesta kundër rritjes së rrymës elektrike shtyhet për javën tjetër

Must Read

Françesko Toti do të kthehet te Roma

Françesko Toti do të kthehet në klubin e zemrës së tij, Roma, shktuan “Koriere delo Sport”.

Reflekton Carovska, kumtesat tani dërgohen në dy gjuhë

https://youtu.be/lH5g6V2-B64 Pas ndërrimit të ministrit, kumtesat nga Ministria e arsimit dhe shkencës...

Rastet e zjarrit mbyllen pa u ditur shkaqet, SPB Shkup s’e ka kompletuar ende rastin e inspektoratit

https://youtu.be/gFAoHmo2oN4 Dy javë kanë kaluar që kur zyrat e Inspektoratit të Mjedisit...
- Advertisement -

Këshilli organizativ i protestave në Kërçovë kundër rritjes së energjisë elektrike bëri të ditur se protesta e paralajmëruar për ditën e sotme do të shtyhet për javën tjetër. Siç bëjnë të ditur nga Këshilli organizativ protesta është shtyrë për shkak të festës fetare ortodokse.

Në njoftimin e këshillit organizativ drejtuar qytetarëve të komunës së Kërçovës thuhet:

- Advertisement -

“Të dashur qytetarë të Kërçovës, Ne, si këshill organizativ i protestës publike në Kërçovë kundër rritjes së çmimit të energjisë elektrike, duam t’ju informojmë se për shkak të zgjerimit të këshillit organizativ, si dhe koordinimit me qytetarë nga bashkësi të tjera etnike që jetojnë në komunën tonë sidomos për shkak të festës fetare ortodokse, protesta e planifikuar për sot do të shtyhet për javën e ardhshme.”

Kërkesat mbeten të njëjta dhe ne nuk kemi ndërmend të heqim dorë derisa ato të përmbushen, thotë anëtari i këshillit organizativ për komunën e Kërçovës Zeqir Banushi.

- Advertisement -

“Ne kemi të njëjtat kërkesa si në dy protestat e mëparshme, përkatësisht anulimin e vendimit për rritjen e çmimit të energjisë elektrike, uljen e çmimit të energjisë elektrike me 46 përqind, uljen e TVSH-së nga 18 për qind në 5 për qind dhe shpërndarjen e Komisionit Rregullator të Energjisë”, shtoi Banushi. .

Ata besojnë se është i nevojshëm një organ i pavarur i arbitrazhit për të rregulluar dhe vlerësuar shërbimin që qytetarët marrin nga kompanitë e energjisë.

- Advertisement -
  • Tags
  • 5

Françesko Toti do të kthehet te Roma

Françesko Toti do të kthehet në klubin e zemrës së tij, Roma, shktuan “Koriere delo Sport”. Sipas informatave, Toti...

Reflekton Carovska, kumtesat tani dërgohen në dy gjuhë

https://youtu.be/lH5g6V2-B64 Pas ndërrimit të ministrit, kumtesat nga Ministria e arsimit dhe shkencës filluan të lëshohen vetëm në...

Rastet e zjarrit mbyllen pa u ditur shkaqet, SPB Shkup s’e ka kompletuar ende rastin e inspektoratit

https://youtu.be/gFAoHmo2oN4 Dy javë kanë kaluar që kur zyrat e Inspektoratit të Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor i...

Optimizëm për nisjen e bisedimeve në dhjetor, çështjet Shkup-Sofje nuk duhet të bëhen “mollë sherri”

https://youtu.be/APCdY_7qk94 Deklarata shpresëdhënëse nga zyrtarët se edhe përkundër Memorandumit bullgar, në dhjetor mund të mbahet konferenca e...

5 viktima, 183 raste të reja me Covid-19 dhe 102 të shëruar

Ministria e Shëndetësisë, informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 1769 testime të realizuara 183 persona kanë rezulutuar pozitivë me Covid-19....
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -