Kënga ”Dale” në toplistat e shteteve të mëdha

TË FUNDIT

Artistët kosovarë, Kida, Ledri dhe Butrinti po korrin sukses me këngën e tyre të re.

Kënga “Dale” po thyen rekorde në disa shtete të mëdha, madje po qëndron edhe në toplistën e parë. Lajmin e ka bërë të ditur, Kida përmes një instastory.

Kënga e re po qëndron në vendin e parë në Shqipëri e Zvicër, vendin e tretë në Maqedoni, Suedi e Austri e pastaj në top listat e shtetve tjera si në: Norvegji, Itali, Sloveni, Belgjikë, UK, Finland dhe Greqi.

TË NGJAJSHME