KE: Presim që Qeveria e re në Maqedoninë e Veriut t’i respektojë angazhimet e BE-së

Must Read

Kompletohet kabineti qeveritar – Me 62 vota “pro” dhe 44 “kundër” votohen zvëvendësministrat

Me 62 vota "pro" dhe 44 "Kundër" në Kuvend u votuan dhe zëvendëministrat me çka u kompletua...

Hoda: Të dalësh në zgjedhje me BDI-në, është si të garosh me dhelprën

Analisti politik, Besim Hoda në emisionin Click Plus në TV21, deklaroi se të dalësh në zgjedhje me...
- Advertisement -

Komisioni Evropian pret bashkëpunim të mirë me qeverinë e re në Maqedoninë e Veriut dhe përkushtim ndaj agjendës së BE-së, deklaruan sot nga ky institucion.

Në pyetje të gazetarëve nëse Komisioni Evropian në kohë do ta publikojë progres raportin për Maqedoninë e Veriut dhe nëse do të mund të fillojnë negociatat për anëtarësim në BE, zëdhënësja e Komisionit të Evropës nuk ishte në mundësi për të dhënë përgjigje të saktë tani.

- Advertisement -

“Me padurim presim të bashkëpunojmë me qeverinë e re në Maqedoninë e Veriut dhe të vazhdojmë ta ndjekim strategjinë për integrimin në BE, do të vazhdojmë gjithashtu të punojmë me qeverinë në luftën kundër pandemisë së Kovid-19”, deklaroi zëvendës zëdhënësja për zgjerim.

Ajo shtoi se Komisioni i Evropës gjithashtu pret nga qeveria e re e Maqedonisë së Veriut përkushtim ndaj realizimit të reformave të BE-së, veçanërisht në pjesën e ligjvënies së BE-së. 

- Advertisement -
  • Tags
  • 5

Kompletohet kabineti qeveritar – Me 62 vota “pro” dhe 44 “kundër” votohen zvëvendësministrat

Me 62 vota "pro" dhe 44 "Kundër" në Kuvend u votuan dhe zëvendëministrat me çka u kompletua Qeveria e re.

Selmani: Të papranueshme ankesat e opozitës për vjedhje votash, duhet t’a mbronin votën! Po demotivoni votuesin!

"Ça të bëjmë ne na i vjedhin votat. Këtë argument unë nuk e pranoj. Z. Zejdi nëse unë...

Hoda: Të dalësh në zgjedhje me BDI-në, është si të garosh me dhelprën

Analisti politik, Besim Hoda në emisionin Click Plus në TV21, deklaroi se të dalësh në zgjedhje me BDI-në, është e njëjtë si...

Qeveria nuk është legjitime, prandaj nuk e përkrahim, thotë deputeti i koalicionit ASH-AAA Skender Rexhepi

Deputeti i koalicionit ASH-AAA, Skender Rexhepi i ftuar në emisionin Click Plus në TV21, thotë se Qeveria nuk është legjitime dhe prandaj...

Tottenham zbarkoi në Shkup, Gjoka: Nuk është e lehtë të përgatisish ekipin për një ndeshje me nivel të lartë

Trajneri Zhoze Murinjo së bashku me ekipin e tij arriti në Shkup. Shkëndija e Tetovës nesër në kuader të Europa Ligës do...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -