Array

Karter: Evropa po e humb statusin e partnerit të besueshëm

Must Read

Snopçe: Vetë ministrat e kësaj Qeverie e pranojnë se drejtësia është e partizuar!

Deputeti nga koalicioni ASH-AAA, Halil Snopçe në magazinën informative në TV21, tha se vetë ministrat e kësaj...

A shkoi mbarë trajnimi për platformën online? Trajnuesi Ismaili: Nuk pritet fillim i suksesshëm i vitit shkollor

Mungesa e infrastrukturës IT, e kompjuterëve për mësuesit dhe koha e shkurtër janë disa nga sfidat kryesore...

Tetovë, infektohet një edukatore me Covid-19, izolohen fëmijët që kanë qenë nën përkujdesjen e saj

Një edukatore e çerdhes “Rinia” në Tetovë ka rezultuar pozitiv me Covid 19. E njëjta   tani është...
- Advertisement -

Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Eshton Karter, deklaroi sot se shtetet e Evropës duhet të shpenzojnë më shumë në fushën e mbrojtjes, duke pasur parasysh sfidat e sigurisë në rajon dhe theksoi se rënia e shpenzimeve në këtë fushë po rrezikon statusin e Evropës si partnere e besueshme e Shteteve të Bashkuara të Amerikës.
Gjatë një takimi me studentët e një shkolle ushtarake në Uashington, Karter tha se Evropa nuk po bën sa duhet, se shtetet e Evropës po shpenzojnë një sasi më të vogël të bruto prodhimit të tyre të brendshëm se sa në të kaluarën dhe se po investojnë shumë më pak në këtë fushë në krahasim me Rusinë.
Ai më tutje nënvizoi se situata në Ukrainë, problemi i refugjatëve në Afrikën e Jugut dhe sulmet e fundit terroriste janë një alarm, i cili shërben si vërejtje se duhet të forcohet siguria.
Karter pranoi se Evropa nga kriza financiare po këndellet shumë më ngadalë se Shtetet e Bashkuara të Amerikës, por insistoi se Evropa ka mundësi që të përmbushë obligimet e veta sa i përket investimeve në fushën e mbrojtjes./21 Media/

- Advertisement -

Snopçe: Vetë ministrat e kësaj Qeverie e pranojnë se drejtësia është e partizuar!

Deputeti nga koalicioni ASH-AAA, Halil Snopçe në magazinën informative në TV21, tha se vetë ministrat e kësaj Qeverie e pranojnë se drejtësia...

A shkoi mbarë trajnimi për platformën online? Trajnuesi Ismaili: Nuk pritet fillim i suksesshëm i vitit shkollor

Mungesa e infrastrukturës IT, e kompjuterëve për mësuesit dhe koha e shkurtër janë disa nga sfidat kryesore se pse fillim viti shkollor...

Tetovë, infektohet një edukatore me Covid-19, izolohen fëmijët që kanë qenë nën përkujdesjen e saj

Një edukatore e çerdhes “Rinia” në Tetovë ka rezultuar pozitiv me Covid 19. E njëjta   tani është në gjendje të mirë shëndetësore,...

Hajko Mas është në karantinë, i infektuar me Covid-19 një person i sigurimit

Ministri gjerman i Punëve të Jashtme, Hajko Mas është në karantinë pasi një truprojë e tij ka qenë pozitiv në koronavirusin e...

Mbi 80 dyqane në QTQ janë të mbyllura, jepen me qira pa pagesë! Nuk mund t’i paguajnë as faturat

https://youtu.be/J0R4RWmTr_U Dyqanet jepen me qira ose shiten. Këto shpallje mund të shihen në shumë dyqane të Qendrës...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -