Array

Kakavijë, kapen 10 kilogramë lëndë narkotike

Must Read

Kasami: Ministritë me të cilat do të udhëheqë Besa do të jenë në shërbim të qytetarëve

Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami, në emisionin Click Plus në TV21, premtoi se dikasteret që do...

Deputetët e Besës asnjëherë nuk kanë qenë pjesë e grupit parlamentar të LSDM-së – thotë Bilall Kasami në Click Plus

Deputetët e Lëvizjes Besa në Kuvend janë të paraqitur si grup parlamentar i Lëvizjes Besa, kështu deklaroi...

Kasami në Click Plus: Shumica parlamentare do të rritet, deputetë opozitarë do të na bashkohen

Kryetari i Lëvizjes Besa në emisionin Click Plus tha se shumica parlamentare do të rritet. Ai theksoi...
- Advertisement -

Në pikën e Kalimit Kufitar në Kakavijë sot janë sekuestruar 10 kilogramë lëndë narkotike e llojit mariuanë. Ndërkohë policia ka arrestuar në flagrancë transportuesin e lëndës narkotike, shtetasin shqiptar Angjelo Hamiti, 24 vjeç.

Nga informacionet zyrtare të Policisë së Shtetit Shqiptar bëhet e ditur se sot është paraqitur për të udhëtuar drejt Greqisë shtetasi Angjelo Hamiti, 24 vjeç nga Saranda me automjetin tip Benz targa AA811DS. Policia sqaron se nga kontrolli i ushtruar nga ana e Policisë Kufitare në Kakavijë në vijën e dytë rezultoi se në tranversat anësore të sediljeve dhe të dyerve ishin të fshehura 20 pako me peshe totale 10 kilogramë mariuanë.

- Advertisement -

Në vend ka mbërritur grupi hetimor dhe specialistët e antidrogës të Drejtorisë së Policisë së Qarkut Gjirokastër ku vijojnë veprimet hetimore.

Në përfundim të veprimeve të para hetimore materialet do ti kalojnë Prokurorisë së Krimeve të Rënda në Tiranë për veprën penale “trafik ndërkombëtar të lendeve narkotike”.

- Advertisement -

Kasami: Ministritë me të cilat do të udhëheqë Besa do të jenë në shërbim të qytetarëve

Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami, në emisionin Click Plus në TV21, premtoi se dikasteret që do t’i udhëheqë Lëvizja Besa do...

Deputetët e Besës asnjëherë nuk kanë qenë pjesë e grupit parlamentar të LSDM-së – thotë Bilall Kasami në Click Plus

Deputetët e Lëvizjes Besa në Kuvend janë të paraqitur si grup parlamentar i Lëvizjes Besa, kështu deklaroi kreu i Lëvizjes Besa, Bilall...

Kasami në Click Plus: Shumica parlamentare do të rritet, deputetë opozitarë do të na bashkohen

Kryetari i Lëvizjes Besa në emisionin Click Plus tha se shumica parlamentare do të rritet. Ai theksoi se deputetët opozitarë do t’i...

Kuvendi votoi ndryshimet Ligjore për arsimin fillor dhe të mesëm

Me 61 vota  "pro", asnjë "kundër" dhe 28 "abstenime", Kuvendi miratoi Ligjin për ndryshimet në Ligjin për arsimin fillor dhe me 61...

Parandalohet një incident i ri në Spitalin e Strumicës, pasi që një foshnje 9 muajsh ndërroi jetë

Pasditen e sotme rreth orës 16 në repartin për fëmijë pranë Spitalit të Strumicës ka ndërruar jetë një foshnje nëntë muajsh nga...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -