Juventusi për të nëntën herë me radhë kampion i Italisë

TË FUNDIT

Deputetja Ilire Dauti kërkon nga partitë shqiptare në pushtet të bëjnë presion për ta çuar përpara Pr/Ligjin e tyre për shtetësinë!

Deputetja e koalicionit ASH-AAA, Ilire Dauti nëpërmjet emisionit Click Plus kërkoi nga partitë shqiptare në pushtet të bëjnë presion...

Pr/Ligji i #ASH-AAA për shtetësinë – për të mirën e qytetarëve apo për pikë politike?

Opinionisti Latif Mustafa në emisionin debatues Click Plus në TV21, ku po diskutohet për Propozim-Ligjin për shtetësinë, e pyeti...

Deputetja Dauti: Ata që i kanë të gjithë dokumentet, shtetësia nuk u jepet me justifikimin se janë të rrezikshëm për shtetin!

Ilire Dauti deputete në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut nga Koaliconi ASH-AAA, në Click Plus në TV21, theksoi se...

Ilire Dauti: Propozim-Ligji për shtetësinë hoqi maskat e atyre që thërrisnin “Shoqëri për të gjithë”

Ilire Dauti nga Koaliconi ASH-AAA në emisionin Click Plus në TV21, deklaroi se Propozim-Ligji për shtetësinë ka hequr maskat...

Jonida Mete Kiki: Sjella e zyrtarëve në terren reflekton në sjelljen e administratës ku shkon për të kërkuar shtetësi!

Juristja Jonida Meta Kiki në emisionin Click Plus në TV21, duke folur për Ligjin për shtetësinë, tha se sjellja...

Juventusi e mundi Sampdorian me rezultatin 2:0 si vendas në xhiron e 36-të të kampionatit italian dhe kështu e siguroi titullin e kampionit për të nëntën herë me radhë.

Golashënues ishin Kristiano Ronaldo dhe Federiko Bernardeski. Para fundit të ndeshjes, Ronaldo nuk e shfrytëzoi mundësinë të shënojë nga penaltia.

Juventusi në dy xhiro para fundit ka 83 pikë dhe është i paarritshëm për konkurrentët.

Për “Zonjën e vjetër” ky është titulli i 36-të kampion i Italisë. 

TË NGJAJSHME