Juventusi mposhti Napolin

TË FUNDIT

Cristiano Ronaldo dhe Paulo Dybala me golat e tyre i kanë dhënë fitoren Juventusit në ndeshjen ndaj Napolit të zhvilluar sonte.

Juve ka fituar 2-1. 

Golin e vetëm për Napolin e shënoi Lorenzo Insigne nga penalltia. 

Mbrojtësi kosovar Amir Rrahmani luajti gjatë tërë takimit dhe u ndëshkua me karton të verdhë. 

Ai ishte ndër më të vlerësuarit te mysafirët me notën 6.9.

TË NGJAJSHME