Jeton Shaqiri në paraqitjen e parë si ministër premtoi sistematizim të administratorëve

Must Read

Testimi i vaksinës së Oksfordit tregon rezultate të shkëlqyeshme

Rezultatet e para të testimit të vaksinës kundër koronavirusit, në zhvillimin e  të cilës bashkëpunojnë Universiteti i...

Micotakis me mbështetje për Makronin

Kryeministri grek Kiriakos Micotakis shprehu mbështetjen dhe solidaritetin e plotë për presidentin francez Emanuel Makron dhe popullin...

Spasovski: Policia do të intervenojë pas çdo raportimi për shkelje të masave kundër Kovid-19

Patëm mbledhje të shtabit kryesor të krizës dhe akoma nuk kemi rekomandime të reja të cilat nënkuptojnë...

Shkurtim i institucioneve shtetërore, integrim i uebfaqeve të Qeverisë dhe ministrive në një platformë duke u integruar edhe me e-Shërbime, trasferimi i administratorëve nga sektori publik në atë privat, hartimi i ligjit për vlerësim të efikasitetit të administratorëve me tendencë të rritjes së pagës për 5%, janë disa nga prioritetet e ministrit të Shoqërisë Informatike dhe Administratës, Jeton Shaqiri në mandatin e parë të tij si ministër. Foli edhe për Ligjin për shërbimet e larta dhe për atë se kur pritet të hapen konkurset për drejtorët e rinj, por për këtë tha se vendos Qeveria.

Ndërkaq, premtoi, se pritoritet mbetet sistematizimi i 1.300 administratorëve të punësuar sipas Marrëveshjes së Ohrit, të cilët marrin paga por qëndrojnë në shtëpi.

  • Tags
  • 2

Testimi i vaksinës së Oksfordit tregon rezultate të shkëlqyeshme

Rezultatet e para të testimit të vaksinës kundër koronavirusit, në zhvillimin e  të cilës bashkëpunojnë Universiteti i Oksfordit dhe kompania AstraZeneka, tregon...

Micotakis me mbështetje për Makronin

Kryeministri grek Kiriakos Micotakis shprehu mbështetjen dhe solidaritetin e plotë për presidentin francez Emanuel Makron dhe popullin francez në llogarinë e tij...

Spasovski: Policia do të intervenojë pas çdo raportimi për shkelje të masave kundër Kovid-19

Patëm mbledhje të shtabit kryesor të krizës dhe akoma nuk kemi rekomandime të reja të cilat nënkuptojnë masa më radikale. Por asgjë...

Burri sulmon gruan, ajo e paraqet në polici

Një grua njëzet e katër vjeçare nga Gostivari dje(25-tetor) në SPB Tetovë ka raportuar se rreth orës18:30 minuta ka qenë e sulmuar...

Policia e Tetovës ka privuar nga liria 4 shtetas të Shqipërisë

Dje (25-tetor) rreth orës 19:20, në rrugën e,,Ilindenit“ në Tetovë, pjestarët e policisë nga SPBTetovë kanë privuar nga liria personat: E.Z (24),...

More Articles Like This