Janë sanksionuar 157 shoferë për vozitje të shpejtë në rajonin e Tetovës

TË FUNDIT

VIDEO/Momenti i tërmetit në Greqi, qytetarë të frikësuar

Janë publikuar pamjet e para nga tërmeti i fuqishëm që u regjistruar në Greqi. Shihet se lëkundjet ishin të mëdha,...

A u përmbush premtimi i BDI-së për subvencionim të pagave për shqiptarët në sektorin privat? Përgjigjen nga Qeveria

Miratimi i programit në seancën e Qeverisë, ku parashihet subvencionim i kompanive private për punëtorë mbi bazën e parimit...

Tërmet i fuqishëm godet Greqinë, ndihet në Shkup dhe Tiranë

Një tërmet i fuqishëm ka goditur Greqinë para pak minutash. Tërmeti me fuqi prej 5.9 ballë, është ndjerë edhe në...

Qeveria apel diasporës: Merrni pjesë në regjistrim

Qeveria e Maqedonisë së Veriut ka dërguar apel deri te diaspora e vendit, që të marrin pjesë aktive në...

Numërohen mbi 33 mijë vota të diasporës, prin VV-ja

Nga 33 mijë e 488 vota nga diaspora që janë numëruar deri tani Lëvizja Vetëvendosje po prin me 26...

Në territorin e rajonit të Tetovës dhe në autostradën Shkup-Tetovë gjatë një kontrolli të përforcuar dje nëpunësit policorë sanksionuan 157 vozitës të cilët drejtuan automjetet me shpejtësi mbi të lejuarën, kumtoi sot Ministria e Punëve të Brendshme.

Nga numri i përgjithshëm i masave të shqiptuara, 93 shkelje janë konstatuar në autostradën Shkup-Tetovë, ndërsa të tjerat në rajonin e Tetovës.

“Kontrollet e përforcuara rrugore vazhdojnë edhe në ditët në vijim. U bëjmë thirrje qytetarëve t’i respektojnë rregullat e komunikacionit në mënyrë që ta rrisim sigurinë në rrugë”, theksojnë nga MPB.

TË NGJAJSHME