Janë gjetur armë dhe municion në rajonin e Strugës

Must Read

OSBE dërgon vetëm 30 vëzhgues në zgjedhjet në SHBA

Organizata për siguri dhe bashkëpunim në Evropë (OSBE) kumtoi se në mënyrë drastike e ka zvogëluar  numrin...

Grubi: Ideja për subvencionim nuk është vetëm për shqiptarët, por për të gjithë!

Subvecionet për bashkësitë e pakicave për momentin janë vetëm debat i cili është i hapur. Subvencionuam punësime ...

Zv/kryeministri Grubi premton se do të angazhohet për barazi gjinore në politikë

Zëvendëskryetari i parë i Qeverisë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie midis Bashkësive, Artan Grubi, i...
- Advertisement -

Dje policia në Strugë në afërsi të rrugës në mes të fshatit Kalishtë dhe Frengovë kanë gjetur armë dhe municion.

 “Më 20.08.2020 në fushat në afërsi të rrugës ndërmjet fshatit Kalishta dhe fshatit Frangovo-Strugë, sipas informacionit operacional, u gjetën 138 granata dore, 41 kuti metalike me municion me kalibër 7.62 dhe 12.7 mm. 30 gjuajtës RPG, 130 mbushje të granatave, 760 copë plumba të kalibrit 20 mm. Prokuroria Themelore Publike – Strugë dhe Drejtoria për Mbrojtje dhe Shpëtim janë njoftuar dhe po merren masa dhe aktivitete për zbardhjen e çështjes”, informojnë nga Ministria e Punëve të Brendshme.

Пронајдено оружје и муниција во струшкоНа 20.08.2020 во нива во близина на патниот правец помеѓу с.Калишта и…

Gepostet von Министерство за внатрешни работи am Freitag, 21. August 2020
- Advertisement -
  • Tags
  • 5

OSBE dërgon vetëm 30 vëzhgues në zgjedhjet në SHBA

Organizata për siguri dhe bashkëpunim në Evropë (OSBE) kumtoi se në mënyrë drastike e ka zvogëluar  numrin e vëzhguesve të cilët do...

Grubi: Ideja për subvencionim nuk është vetëm për shqiptarët, por për të gjithë!

Subvecionet për bashkësitë e pakicave për momentin janë vetëm debat i cili është i hapur. Subvencionuam punësime  në investimet e huaja  në...

Zv/kryeministri Grubi premton se do të angazhohet për barazi gjinore në politikë

Zëvendëskryetari i parë i Qeverisë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie midis Bashkësive, Artan Grubi, i cili para dy ditëve paralajmëroi...

Bujar Osmani tregon 5 pikat me prioritet të MPJ-së

Ministri i Punëve të Jashtme të Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani në pres-konferencë për media bëri të ditura pesë pikat me prioritet...

Osmani për memorandumin bullgar: “Kemi linja të kuqe për të mbrojtur interesat kombëtare”

Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani, sot në një dalje për media ka komentuar edhe memorandumin Bullagr, me të cilën Bullgaria...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -