Array

Ja çfarë të ndodh kur rrokesh me të fortin!(FOTO)

Must Read

Memorandumi nuk do të ndikojë në negociatat?Holshtajn: Bullgaria t’i zgjidhë çështjet në mënyrë bilaterale

https://youtu.be/bpuDiX-k1bM Presioni i Bullgarisë përmes memorandumit deri te vendet anëtare të BE-së...

Ministri me premtime të njëjta, “Programi për ambient jetësor i mirë vetëm në letër”

https://youtu.be/2m6zRZ0jE5w Për ndotjen, shpëtimin e ambientit jetësor dhe ekologjinë e cila çdo...
- Advertisement -

Në betejën për mbijetesë fiton gjithmonë ai që ka më shumë uri, por dhe fuqi fizike kuptohet.

Një fotograf ka kapur një moment të veçantë kur një shqiponjë luftoi me një dhelpër të kuqe për një kockë.

- Advertisement -

Fillimisht dhelpra e pranoi sfidën duke përballur shqiponjën.

Por më pas dy shqiponja të tjera u afruan duke e sulmuar dhelprën nga të gjitha anët.

- Advertisement -

Duke qenë në supremaci numerike shqiponjat e fituan betejën duke shijuar kockën e lënë nga dhelpra.

The fox proudly holds the bone tight in its jaws as an eagle descends to challenge the animals over possession of the lunch The Steller eagle advances, crowing at the fox as a warning to keep away from the bone, but the animal continues to keep trying  The result looks more desperate for the animal as a second eagle swoops in to challenge him over possession of the boneThe fox takes a tumble and appears to lose the fight for the bone as the two eagles circle him, eager to take back part of the deer carcassBoth animals faced off to each other, with the small red fox growling viciously at the advancing Steller eagle, often found in JapanIn a contest that quickly turns to two, plus crows, against one, the fox is defeated and left to slink off in search of other discarded bones 

- Advertisement -

 

- Advertisement -

Memorandumi nuk do të ndikojë në negociatat?Holshtajn: Bullgaria t’i zgjidhë çështjet në mënyrë bilaterale

https://youtu.be/bpuDiX-k1bM Presioni i Bullgarisë përmes memorandumit deri te vendet anëtare të BE-së të ndikojë që interpretimet bullgare...

Ministri me premtime të njëjta, “Programi për ambient jetësor i mirë vetëm në letër”

https://youtu.be/2m6zRZ0jE5w Për ndotjen, shpëtimin e ambientit jetësor dhe ekologjinë e cila çdo ditë e më shumë është...

Konfirmohen dënimet me burg për “Tankun”, Jankullovska do të shkojë në burg, Gruevski mbetet në Budapest

https://youtu.be/1gIbSTVFia4 Refuzohen ankesat e tre të dënuarve për blerjen e Mercedesit luksoz prej 600 mijë eurove –...

“Stop Rusino” kërkon mbylljen e deponisë, Nuredini: Edhe për disa vite Rusino e hapur!

https://youtu.be/RCGqvEZnlp8 Deponia Rusino vazhdon të jetë e bllokuar  nga aktivistet e lëvizjes “Stop Rusino” Kërkojnë që kjo...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -