Izraeli ka kryer sulm ajror ndaj Alepos

Must Read

Merkel: Pandemia e theksoi nevojën për digjitalizim të shkollave

Kancelarja gjermane Angela Merkeli deklaroi se pandemia e koronavirusit e theksoi nevojën për sendërtim  masiv të teknologjisë...

Poloni, për 24 orë regjistrohen 1.002 raste me Covid-19

Në Poloni sot janë regjistruar 1.002 raste të reja me Kovid-19, që është numri më i madh...

6 viktima, 140 raste të reja me Covid-19 dhe 60 të shëruar

Ministria e Shëndetësisë, informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 1397 testime të realizuara 140 persona...
- Advertisement -

Aeroplanët luftarakë izraelitë herët në mëngjes ka gjuajtur raketa ndaj periferisë së Alepos, në veri të Sirisë, kumtuan mediumet shtetërore siriane.

Agjencia shtetërore SANA ka dhënë pak detaje për sulmin, por, megjithatë, theksoi se mbrojtja kundërajrore siriane i ka rrëzuar shumicën e raketave, para se ato të arrijnë t’i sulmojnë caqet.

- Advertisement -

Në ditën e fundit të muajit gusht janë sulmuar periferitë jugore të Damaskut dhe me këtë rast e humbën jetën dy ushtarë, ndërsa shtatë të tjerë mbetën të plagosur.

Izraeli shumë rrallë i komenton raportet e tilla, por besohet se gjatë viteve të fundit ka kryer disa sulme, sepse e kundërshton praninë ushtarake iraniane në Siri.

- Advertisement -

Vetëm në tre muajt e fundit Siria e akuzoi Izraelin se ka kryer të paktën nëntë sulme ajrore në territorin e saj.

- Advertisement -

Merkel: Pandemia e theksoi nevojën për digjitalizim të shkollave

Kancelarja gjermane Angela Merkeli deklaroi se pandemia e koronavirusit e theksoi nevojën për sendërtim  masiv të teknologjisë në shkollat në mbarë vendin.

Poloni, për 24 orë regjistrohen 1.002 raste me Covid-19

Në Poloni sot janë regjistruar 1.002 raste të reja me Kovid-19, që është numri më i madh që nga fillimi i pandemisë,...

6 viktima, 140 raste të reja me Covid-19 dhe 60 të shëruar

Ministria e Shëndetësisë, informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 1397 testime të realizuara 140 persona kanë rezultuar pozitivë me Covid-19.

Aksident i rëndë trafiku në autostradën Negotinë – Demir Kapi, humb jetën një person, tre të tjerë të lënduar

Një person ka humbur jetën ndërsa tre të tjerë janë lënduar pasi që një automjet me targa të Shkupit është rrokullisur në...

Slloveni, mbajtja e maskës e detyrueshme edhe në ambient të hapur

Në Slloveni prej sot është e detyrueshme mbajtja e maskës edhe në ambient të hapur në raste kur është e pamundur të...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -