Array

Ivanovic ndryshon deklaratën, i bënë favor Shqipërisë

Must Read

Dhanë shporetin, morën kondicionerë, 4060 aplikime për subvencion për inverterë

https://youtu.be/pJg-4TXQHvU Dhjetëra shporetë u mblodhën në oborrin e shkollës së mesme të...

Qeveria kërkon heqjen e Portës “Maqedonia”, njëjtë pritet të hiqet edhe monumenti për Nënë Terezën dhe anijet në Vardar

https://youtu.be/HI8JrHp5iUU “Kjo është Porta “Maqedonia” në qendër të Shkupit. U ndërtua në...

Ushqehet nga bagëtitë që ka, i vetëm e me kushte të rënda, pa rrymë e pa ujë

https://youtu.be/kHrOl_DFdGw Ky është Grujiq Borçe.Jeton në lagjen Përzhinë të Shkupit. I ka...
- Advertisement -

Kapiteni i Serbisë, Branislav Ivanovic, i ka bërë pa dashje një favor të madh Shqipërisë me dëshminë e tij tepër kontradiktore para panelit të Gjykatë së Arbitrazhit Sportiv.
Burime të besueshme nga Lozana thanë ekskluzivisht për ‘Sportal.al’, se Ivanovic ishte krejtësisht i paqartë dhe i pabesueshëm në përgjigjet e tij në lidhje me situatën e pazakontë në Beograd gjatë ndeshjes –Serbi-Shqipëri, më 14 tetor 2014.

Në fillim, Ivanovic tregoi se ishte njoftuar nga gjyqtari anglez Martin Atkninson se “vetëm pasi të ketë një garanci nga njerëzit e sigurisë do të vendosë të rinisë loja”. Këtë dëshmi ai e kishte shkruar në dëshminë e tij më parë.

- Advertisement -

Duke iu përgjigjur pyetjeve të mëpasshme të panelit të CAS-it, mbrojtësi 31-vjeçar i Chelsea-s nxori në version të ri se “gjyqtari kishte dalë deri te tuneli bashkë me skuadrën e Serbisë”.Transmeton telegrafi
Sipas avokatëve tanë, ky ishte një plus për ne, pasi në asnjë dëshmi të gjyqtarit – i cili ka qëndruar gjithnjë në dhomat e zhveshjes – por edhe të vetë të kapitenit të Serbisë nuk ishte thënë më parë.

Ivanovic ishte tejet konfuz në përgjigjet dhe argumentet e tij, aq sa vendosi në vështirësi edhe vetë avokatët e kontraktuar nga pala serbe. Edhe avokati serb bëri një figurë të keqe. Me një moshe të madhe, për me tepër me një anglishte të varfër.

- Advertisement -

Duket se Serbia kishte zgjedhur njeriun e gabuar, edhe për faktin që , në asnjë rast nuk tha gjë pa lexuar letrën që kish përgatitur. Me një lexim aspak të rrjedhshëm dhe tepër të paqartë, e vendosi atë në një situatë të keqe.

- Advertisement -

Dhanë shporetin, morën kondicionerë, 4060 aplikime për subvencion për inverterë

https://youtu.be/pJg-4TXQHvU Dhjetëra shporetë u mblodhën në oborrin e shkollës së mesme të Sarajit. Qytetarët...

Qeveria kërkon heqjen e Portës “Maqedonia”, njëjtë pritet të hiqet edhe monumenti për Nënë Terezën dhe anijet në Vardar

https://youtu.be/HI8JrHp5iUU “Kjo është Porta “Maqedonia” në qendër të Shkupit. U ndërtua në kuadër të projektit “Shkupi 2014”,...

Ushqehet nga bagëtitë që ka, i vetëm e me kushte të rënda, pa rrymë e pa ujë

https://youtu.be/kHrOl_DFdGw Ky është Grujiq Borçe.Jeton në lagjen Përzhinë të Shkupit. I ka shumë qejf kafshët dhe shpezët.E...

Banorët e Butelit kërkojnë poliklinikë, Smilevski: Startojmë vitin e ardhshëm

https://youtu.be/3kiWlhb0ofY Me sirenat dhe bori të veturave në targat e të cilave shkruante poliklinikë, banorët e Butelit...

Katër denarë për një kilogram rrush, vreshtarët të revoltuar, ministri Hoxha qetëson

https://youtu.be/kvM_tDdh0oU Cilësia e dobët e rrushit këtë vit shkaktoi probleme, por edhe përkundër kësaj shteti do të...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -