Italiani Daniele Orsato do ta udhëheqë finalen e Ligës së Kampionëve

Must Read

Mot me diell dhe me vranësira të vogla lokale – temperatura deri 29 gradë

 Mot me diell me vranësira të vogla deri në mesatare lokale do të mbizotërojë sot në vend....

ASH-AAA karton të kuq për zëvendësministrat? Abazi: S’kanë legjitimitet, do të punojnë vetëm për interesat partiake

Zëvendësministrat e rinj të propozuar nga Qeveria, nuk do të sjellin asnjë risi, por vetëm do të...

Bytyqi kundër Grubit dhe Zaevit, “Paratë publike nuk duhet të ndahen sipas përkatësisë etnike”

https://youtu.be/QVHD2o-kb-0 Propozimi i zëvendëskryeministrit të parë, Artan Grubi që të subvencionohen kompanitë...
- Advertisement -

UEFA e bëri të ditur ekipin e gjyqtarëve i cili do ta udhëheqë finalen e Ligës së Kampionëve Pari Sen Zhermen – Bajern. Italiani Daniele Orsato është emëruar si gjyqtar kryesor.

Asistentë të tij do të jenë Lorenco Manganeli dhe Aleksandër Xhalatini.

- Advertisement -

Pari Sen Zhermen dhe Bajern Munihu do të luajnë të dielën (23 gusht) në “Estadio Da Luyh” në Lisbonë në orën 21 sipas kohës sonë.

Në gjysmëfinale PSZH e fitoi RB Lajpcig me rezultat 3:0, ndërsa Bajerni e fitoi Lionin me rezultatin e njëjtë. Real Madridi ka më së shumti fitore në turneun (13). Bajerni ka pesë fitore dhe do ta luajë finalen e tij të 11-të, përderisa parisienët për herë të parë u kualifikuan për garën finale.

- Advertisement -

Mot me diell dhe me vranësira të vogla lokale – temperatura deri 29 gradë

 Mot me diell me vranësira të vogla deri në mesatare lokale do të mbizotërojë sot në vend. Do të fryjë erë e...

ASH-AAA karton të kuq për zëvendësministrat? Abazi: S’kanë legjitimitet, do të punojnë vetëm për interesat partiake

Zëvendësministrat e rinj të propozuar nga Qeveria, nuk do të sjellin asnjë risi, por vetëm do të punojnë për interesat e tyre...

Bytyqi kundër Grubit dhe Zaevit, “Paratë publike nuk duhet të ndahen sipas përkatësisë etnike”

https://youtu.be/QVHD2o-kb-0 Propozimi i zëvendëskryeministrit të parë, Artan Grubi që të subvencionohen kompanitë private të cilat do të...

Profesionet të ndryshme nga obligimet?! Zëvendësministrat të martën para deputetëve

https://youtu.be/KaiRwPjWwFY Në vend që të kenë fundjavë të lirë, deputetët do të duhet t’i lexojnë biografitë dhe...

MPB “ruan” ish-ministren Jankullovska, Gruevski në Budapest, bashkëpunëtorët e tij më të afërt në burg

https://youtu.be/I-GFz2nm33w Përditshmëri e banorëve të rrugës “Dimçe Mirçev” numër 20, janë makinat policore, sepse vetëm 10 metra...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -