Ishulli grek është goditur nga një tërmet 4.5 ballë

Must Read

Jani Makraduli do të jetë drejtor i ri i Postës së Maqedonisë?!

Ish-zëvendësministri i Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësrinor Jani Makraduli siç mëson TV21, do të jetë drejtor i...

Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski pozitiv me Covid-19

Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski, nëpërmjet rrjetit social Facebook, bëri të ditur se është diagnostifikuar...

Kush dëshironte që Komuna e Sarajit të mos kishte kompetenca në Matkë?

Kryetari i Komunës së Sarajit, Blerim Bexheti në Click Plus tha se Matka duhet të shpallet zonë...

Ishullin grek Kretë sot e goditi  tërmet i ri me fuqi prej 4,5 ballë, publikoi Qendra sizmike mesdhetare-evropiane.

Tërmeti ka ndodhur në orën 8:15 sipas kohës lokale,  në thellësi prej rreth 20 kilometra, ndërsa tani për tani  nuk ka të dhëna për  dëme të mundshme ose viktima.

Ky është tërmeti i dytë i fuqishëm  që e goditi Kretën në tre ditët e fundit.

Tërmeti paraprak ishte të premten, me fuqi prej 5,4 ballë.

Jani Makraduli do të jetë drejtor i ri i Postës së Maqedonisë?!

Ish-zëvendësministri i Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësrinor Jani Makraduli siç mëson TV21, do të jetë drejtor i ri i Postës së Maqedonisë....

Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski pozitiv me Covid-19

Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski, nëpërmjet rrjetit social Facebook, bëri të ditur se është diagnostifikuar me virusin korona.

Kush dëshironte që Komuna e Sarajit të mos kishte kompetenca në Matkë?

Kryetari i Komunës së Sarajit, Blerim Bexheti në Click Plus tha se Matka duhet të shpallet zonë e mbrojtur.

Bexheti: Nuk kam shumë ndihmë nga Qeveria, punët i bëj vetë!

Kreu i Komunës së Sarajit, Blerim Bexheti në emisionin Click Plus thotë se nuk ka shumë ndihmë nga Qeveria dhe se punët...

Ka kaluar plani urbanistik për Liqenin Treska në Saraj – tha Blerim Bexheti në Click Plus

Kryetari i Komunës së Sarajit Blerim Bexheti nëpërmjet emisionit Click Plus në TV21, infomroi të gjithë qytetarët se plani urbanistik për Liqenin...

More Articles Like This