ZGJEDHJET

Irani lëshoi urdhërarrest për Trampin

Must Read

Merkel: Hapje të kapitujve të parë nga negociatat me Shkupin dhe Tiranën këtë vit

Kancelarja gjermane Angela Merkel sot i prezantoi prioritetet e kryesimit të vendit të saj me BE-në në...

Hidhen poshtë ankesat e VMRO-DPMNE-së, KSHPK e dërgoi ankesën e Çulevit në KSHZ

https://youtu.be/APAg5UR4Dl0 Komisioni Antikorrupsion e hodhi poshtë ankesën e VMRO-DPMNE-së e cila kërkoi...

Rikthimi i testit PCR në kufi nuk do të vlejë për shtetasit e Maqedonisë së Veriut

Komisioni për Sëmundje Ngjitëse i ka propozuar Qeverisë që me disa shtete të rajonit të rikthehet masa...
- REKLAMIM I PAGUAR POLITIK -

Irani ka lëshuar urdhërarrest për presidentin amerikan Donald Tramp edhe për 30 persona tjerë, për shkak të dyshimit se janë të përzier në sulmin me fluturake pa pilot në Bagdad, në janar të këtij viti, me ç’rast ishte vrarë gjenerali iranian Kasem Sulejmani.

- Advertisement -

Irani, gjithashtu kërkoi ndihmë edhe nga Interpoli për arrestimin e të dyshuarve, por mediat vlerësojnë  se është pak e besueshme  që organizata ndërkombëtare  për polici  kriminalistike ta pranojë kërkesën e Teheranit.

Prokurori Ali Alkasimer  theksoi se  personat e përmendur  dyshohen për përzierje  në sulmin e kryer më 3 janar,  në të cilin është vrarë gjenerali Sulejmani, ndërsa  janë akuzuar për vrasje dhe terrorizëm, publikoi agjencia shtetërore iraniane IRNA.

Alkasimer nuk i zbuloi emrat e të dyshuarve tjerë,  por theksoi se  Irani do të vazhdojë  në mënyrë gjyqësore ta ndjek Trampin edhe pasiqë t’i mbarojë  mandati presidencial./MIA

- Advertisement -
- Advertisement -
- Advertisement -

- REKLAMIM I PAGUAR POLITIK -

Latest News

Hidhen poshtë ankesat e VMRO-DPMNE-së, KSHPK e dërgoi ankesën e Çulevit në KSHZ

https://youtu.be/APAg5UR4Dl0 Komisioni Antikorrupsion e hodhi poshtë ankesën e VMRO-DPMNE-së e cila kërkoi përgjegjësi nga drejtori i Ndërmarrjes...

Rikthimi i testit PCR në kufi nuk do të vlejë për shtetasit e Maqedonisë së Veriut

Komisioni për Sëmundje Ngjitëse i ka propozuar Qeverisë që me disa shtete të rajonit të rikthehet masa për test PCR gjatë hyrjes...

163 raste të reja, 8 të vdekur, 230 të shëruar!

Ministria e Shëndetësisë informoi se gjatë 24 orëve të kaluara nga 1794 teste të realizuara, 163 persona janë diagnostifikuar me korona virus....

Kosovë, Vjosa Osmani kërkon shkarkimin e zyrtarëve të Listës Serbe nga Qeveria

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, kërkoi nga të gjitha partitë politike që ta mbështesin miratimin e një rezolute ose deklarate...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -