Interi gjunjëzoi Milanin

TË FUNDIT

Janë mbledhur mjetet e nevojshme për Noarin 3-vjeçar

Të afërmit e Noarit 3-vjeçar, që vuan nga tumori në veshkë, njoftojnë se, janë mbledhur mjetet e nevojshme për...

Qeveria e zgjeruar, VMRO-ja ndryshoi qëndrim, PLD-ja tha “jo”, për ASH-në ky është blof

https://youtu.be/MfaEpYyR6Xw Pasi që e mori besimin në Kuvend, dje kryeministri Zoran Zaev i ofroi opozitës që të jetë pjesë e...

Çairi dhe Saraji festojnë 7 Marsin, të pranishëm Mexhiti dhe Bexheti, por jo funksionarët e lartë BDI-së

https://www.youtube.com/watch?v=Wn3dB3j4U-Y Se po vazhdojnë fërkimet brenda BDI-së, kjo u pa edhe sot në shënimin e festës së 7 marsit, në...

Qendër terapie me protone për pacientët e vegjël me sëmundje të rënda

Një qendër e terapisë me protone për trajtimin e pacientëve të vegjël me kancer pritet të nisë funksionimin në...

Asfaltimi i autostradës Shkup-Bllacë ende s’ka filluar

https://www.youtube.com/watch?v=juo8archIpw Shumë fjalë, shumë premtime e fotografi, por asfaltimi i dy kilometrave rrugë, në autostradën Shkup-Bllacë ende nuk ka filluar...

Emocione, gola, sherr, karton të kuq, por në fund triumfon Inter.

Derbi i Milanos në Kupën e Italisë vishet zikaltër me ekipin e Antonio Contes që vazhdon më tej.

Milani e nisi shumë mirë ndeshjen teksa gjeti golin i pari me anë të Zlatan Ibrahimoviçit në minutën e 31.

Por kur kuqezinjtë kryesonin ndeshjen, suedezi e la skuadrën me 10 lojtarë pas kartonit të kuq që mori në minutën e 58.

Interi përfitoi nga avantazhi numerik duke gjetur golin e barazimit në minutën e 71 me Lukakun që nuk gaboi nga pika e bardhë e penalltisë. Ndërsa golin e fitores e shënoi Eriksen në minutat shtesë.

Danezi shënoi një supergol nga goditja e dënimit.

Në gjysmëfinale Inter do të përballet me fituesin e çiftit Juventus-Spal.

TË NGJAJSHME