Interi do të paguaj 1 milion euro për transferin e Arturo Vidal

Must Read

Zekiri, Llukarevska dhe Kadrija japin dorëheqje nga funksioni i deputetit

Deputetët Muhamed Zekiri dhe Sanja Llukarevska nga LSDM dhe Bajram Kadrija nga BDI kanë dhënë dorëheqje nga...

Instituti për Shëndet Publik do të bëjë 1000 testime në ditë, hapet repart i ri për testim

Përveç repartit ekzistues të pranimit, nga sot në Institutin e Shëndetit Publik do të funksionojë edhe një...

Mickoski kërkon nga Qeveria që të sëmurët kronikë të lirohen nga puna

Kryetari i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski, ka bërë thirrje që personat me sëmundje kronike të lirohen nga puna,...

Arturo Vidal sot do të arrijë në  Milano për ta finalizuar  transferin e tij në Inter, publikoi në Tuiter gazetari Fabricio Romano. Gjiganti italian do të paguajë 1 milion euro për transferin e tij.

Kiliani praktikisht më nuk është futbollist  i klubit katalonas. Këto ditë  ai e ndërpreu marrëveshjen me Barcelonën. Dje në mëngjes arriti në bazë,  i mblodhi gjërat e tij dhe u përshëndet me ish bashkëlojtarët e tij.

Tashmë u bë e njohur se Vidali 33 vjeçar është dakorduar me Interin.  Paga e tij vjetore do të jetë  6 milion euro pa bonuse, ndërsa marrëveshja e tij  do të jetë deri në vitin 2022 me opsion për vazhdim edhe për 12 muaj.

Lojtari për lidhje e ka mbajtur fanellën e Barcelonës nga viti 2018, ndërsa paraprakisht ka luajtur për Bajernin, Juventusin, Baer Leverkuzen dhe Kolo Kolo. Ai është anëtar i ekipit kombëtar në vendin e tij nga viti 2007.

Zekiri, Llukarevska dhe Kadrija japin dorëheqje nga funksioni i deputetit

Deputetët Muhamed Zekiri dhe Sanja Llukarevska nga LSDM dhe Bajram Kadrija nga BDI kanë dhënë dorëheqje nga funskioni i deputetit. Dorëheqjet vijnë...

Instituti për Shëndet Publik do të bëjë 1000 testime në ditë, hapet repart i ri për testim

Përveç repartit ekzistues të pranimit, nga sot në Institutin e Shëndetit Publik do të funksionojë edhe një repart tjetër i pranimit, me...

Mickoski kërkon nga Qeveria që të sëmurët kronikë të lirohen nga puna

Kryetari i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski, ka bërë thirrje që personat me sëmundje kronike të lirohen nga puna, për shkak të siç thotë,...

Zaev për TV21: Nuk kam pasur kontakt direkt me Spasovskin, por do të testohem

Kryeministri i vendit Zoran Zaev për TV21 deklaroi se nuk ka pasur kontakt me ministrin e Punëve të Brendshme Oliver Spasovskin, por...

Jani Makraduli drejtor në Postat e Maqedonisë, Zhernovski në NP për Infrastrukturë Hekurudhore?

TV21 mëson se ish kryetari i Komunës Qendër, dhe ish zëvendësi i Ministrisë së Punëve të Jashtme, Andrej Zhernovski, do të jetë...

More Articles Like This