Inspektori policor mohon se është përdorur forcë ndaj Haki Azirit, i dyshuar në rastin “Monstra”

Must Read

Lampard: Kepa Arisabalagan nuk e luajti ndeshjen e tij të fundit për Chelsea

Menaxheri i Çellsit, Frank Lampard ka mbrojtur Kepa Arisabalagan nga kritikat, për të cilat ai tha se...

Bashkëpunimi energjetik rajonal në fokus të vizitës së zëvendës kryeministrave Bytyqi dhe Nikollovski dhe ministrit Bekteshi në Selanik

Zëvendës kryeministrat për çështje ekonomike, koordinim të resoreve ekonomike dhe investime, Fatmir Bytyqi dhe zëvendëskryeministri për luftë...

Aktori Çun Lajçi vjen edhe në Shkup, bën shitjen e librave në sheshin Skënderbeu

https://youtu.be/qGIBqOutBRM Aktori i madh kosovar Çun Lajçi ka ardhur edhe në Shkup...
- Advertisement -

Inspektori për krim të dhunshëm, nga prilli 2012, G.V., nuk mban mend se ka kryer bisedë me Haki Azirin, i dyshuar në lëndën “Monstra”, i cili në mbrojtjen e tij theksoi se në stacionin policor është maltretuar (rrahur).

“Unë e njoh si person nga hetimi, tani saktësisht nuk më kujtohet se te cili saktësisht kam kryer bastisje. Nuk kam përdorë forcë. Sigurisht u kemi vënë pranga, më pas ua kemi lexuar të drejtat dhe u është sqaruar për çka është kryer bastisja”, deklaroi dëshmitari Veselinov, edhe pse prokurorja Fatime Fetai, i ceki se ai ka kryer bisedë fillestare.

- Advertisement -

Dëshmitari theksoi se detyrë e tij ka qenë vetëm të kryejë bastisje në këtë rast. Pas përfundimit të bastisjes inspektori Veselinov, tha se edhe një apo dy ditë ka pasur punë për këtë lëndë.

Avokati Asmir Alispahiq kërkoi nga dëshmitari të sqarojë nëse ai ka qenë në Koçan, në periudhën prej 1 deri më 15 maj, kohë kur i dyshuari Haziri ishte marrë në pyetje, ndaj çka dëshmitari u përgjigj se nuk ka qenë në atë qytet.

- Advertisement -

Përballje me inspektorin Veselinov pati edhe i dyshuari Haki Aziri, i cili e pyeti dëshmitarin nëse është thirr ndihma e shpejtë gjatë bastisjes.

“Unë u godita, vëllai im 15-vjeçar, babai im… Përse nuk është cekur në procesverbal se është thirr ndihma e shpejtë”, pyeti Haki Aziri. Në këtë pyetje dëshmitari tha se ndihma e shpejtë është ajo e cila ka përpiluar procesverbal./MIA

- Advertisement -
  • Tags
  • 4

Lampard: Kepa Arisabalagan nuk e luajti ndeshjen e tij të fundit për Chelsea

Menaxheri i Çellsit, Frank Lampard ka mbrojtur Kepa Arisabalagan nga kritikat, për të cilat ai tha se ishin të padrejta.

Bashkëpunimi energjetik rajonal në fokus të vizitës së zëvendës kryeministrave Bytyqi dhe Nikollovski dhe ministrit Bekteshi në Selanik

Zëvendës kryeministrat për çështje ekonomike, koordinim të resoreve ekonomike dhe investime, Fatmir Bytyqi dhe zëvendëskryeministri për luftë kundër korrupsionit, zhvillimit të qëndrueshëm...

Aktori Çun Lajçi vjen edhe në Shkup, bën shitjen e librave në sheshin Skënderbeu

https://youtu.be/qGIBqOutBRM Aktori i madh kosovar Çun Lajçi ka ardhur edhe në Shkup të shes librat e tij.

Qytetarët pesimist, Sindikata optimiste, mendime të ndara rreth injeksionit financiar

https://youtu.be/31o-_mdWIxM -Jo, jo, sepse jam pesimist për të gjitha gjërat, ashtu edhe për këtë. Te ne nuk...

“Bombat” nga e kaluara, Jankullovska deri te Stavrevski: Të gjithë do të përfundojmë në burg

https://www.youtube.com/watch?v=Kse0mE2P5qU E në youtube ende mund të gjendet video incizimi i cili ka dalë nga "bombat" e...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -