Incidenti në Siniçan, më në fund deklarohet policia

Must Read

Qëndrime të ndara për punësimet etnike, Bekteshi apelon: Politikanët ta lexojnë programin qeveritar

https://youtu.be/RWxYhMT3nvo Pas prezantimit të projekteve për katër vitet e ardhshme, theksi kryesor...

Pritet valë e re e virusit korona në vjeshtë, ekziston mundësia për vendosjen e masave të reja restriktive

https://youtu.be/544VIjF9mqA Vera po mbaron, ndërsa me të edhe periudha stabile të cilën...

Tottenham përballë Shkëndisë, Gjoka: Një ndeshje që do të krenojë të gjithë Maqedoninë

https://youtu.be/yTfLXh8OcC4 Ky gol i Ibrahimit bëri të vazhdojë ëndrra e Klubit Futbollistik...
- Advertisement -

Gjatë ditës së djeshme (28 korrik) prej ora 14.00 deri në 14 e 45 minuta, në ambientet e Sektorit për Punë të Brendshme Tetovë, me kërkesë të tij personale, ishte i pranishëm Kryetari i Komunës së Bogovinës Albon Xhemaili, i cili pati një takim pune me menaxhmentin e SPB Tetovë, në lidhje me ndërtimin e sistemit të furnizimit me ujë të pijshëm për fshatin Sinican të kësaj komune, me qëllim gjetjen e një zgjidhjeje të përshtatshme për vazhdimin e ndërtimit dhe parandalimin e çrregullimeve të mundshme të rendit, qetësisë dhe sigurisë së popullatës, me çka të dy palët konkluduan se prania e policisë në vendin e përmendur është për të parandaluar incidente të mundshme, por jo për të parandaluar projektin, me ç’rast detyrimisht është e nevojshme të plotësohen të gjithë dokumentacionin e nevojshëm nga autoritetet kompetente dhe ministritë, për vazhdimin dhe mbarëvajtjen e punimeve të ndërtimit. Gjithashtu, Sektori i punëve të Brendshme Tetovë informon publikun, se në lidhje me zhvillimet e fundit në lidhje me ndërtimin e një sistemi të ujësjellësit për fshatin Sinican – Komuna e Bogovinës, sot 29.07.2020 e mërkurë ka përgatitur një raport në lidhje me procedurën, detyrimet ligjore dhe detyrime tjera dhe e ka dorëzuar në Prokurorinë Themelore Publike në Tetovë, me të cilën procedura e mëtutjeshme në lidhje me të, do të zhvillohet sipas udhëzimeve të Prokurorisë Themelore Publike – Tetovë.

- Advertisement -
  • Tags
  • 3

Qëndrime të ndara për punësimet etnike, Bekteshi apelon: Politikanët ta lexojnë programin qeveritar

https://youtu.be/RWxYhMT3nvo Pas prezantimit të projekteve për katër vitet e ardhshme, theksi kryesor në konferencën për media të...

Pritet valë e re e virusit korona në vjeshtë, ekziston mundësia për vendosjen e masave të reja restriktive

https://youtu.be/544VIjF9mqA Vera po mbaron, ndërsa me të edhe periudha stabile të cilën e kemi pasur deri më...

Tottenham përballë Shkëndisë, Gjoka: Një ndeshje që do të krenojë të gjithë Maqedoninë

https://youtu.be/yTfLXh8OcC4 Ky gol i Ibrahimit bëri të vazhdojë ëndrra e Klubit Futbollistik të Shkëndisë që të kalojë

Mickoski mbetet, Janushevi largohet, Bordi iniciues dhe LSDM-ja vlerësojnë se ndryshmet janë vetëm teatro

https://youtu.be/ySjClHGuV5M Pas Komitetit të djeshëm Qendror të partisë opozitare, VMRO-DPMNE, krahas ndryshimit të një pjese të anëtarësisë...

Turqia dhe Greqia gati për t’i filluar negociatat për Mesdheun

Turqia dhe Greqia janë gati t’i fillojnë negociatat mbi mosmarrëveshjet për pjesën lindore të Mesdheut, publikoi sot presidenca turke.
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -