Incident i armatosur në Kent, policia ka arrestuar sulmuesin

TË FUNDIT

Policia britanike ka arrestuar një burrë që qëlloi nga ballkoni i shtëpisë së tij në Çatam, në qarkun anglez të Kentit.

Policia ka reaguar prejse qytetarët kanë lajmëruar që një burrë ka shtënë me armë zjarri.

“Gjithashtu ka mbërritur edhe helikopter policorë dhe një burrë rreth moshës 30 vjeçare është arrestuar si dhe në vendngjarje janë gjetur katër kopje të armës zjarrit”, thuhet në kumtesën e policisë.

TË NGJAJSHME