Ia pa sherrin statusit në Facebook! Apasiev do të përgjigjet para Prokurorisë!

Must Read

Kasami: Ministritë me të cilat do të udhëheqë Besa do të jenë në shërbim të qytetarëve

Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami, në emisionin Click Plus në TV21, premtoi se dikasteret që do...

Deputetët e Besës asnjëherë nuk kanë qenë pjesë e grupit parlamentar të LSDM-së – thotë Bilall Kasami në Click Plus

Deputetët e Lëvizjes Besa në Kuvend janë të paraqitur si grup parlamentar i Lëvizjes Besa, kështu deklaroi...

Kasami në Click Plus: Shumica parlamentare do të rritet, deputetë opozitarë do të na bashkohen

Kryetari i Lëvizjes Besa në emisionin Click Plus tha se shumica parlamentare do të rritet. Ai theksoi...
- Advertisement -

“Kot na lëpiheni, do ju qëllojmë të gjithëve”. Këtij statusi si duket ja pa sherrin kryetari i partisë E Majta Dimitar Apasiev.

TV21 kur e pyeti se kë do ta qëllojnë, Apasiev nuk u përgjigj qartë, por tani për statuset e tij më qartë do të duhet të përgjigjet para prokurorisë.

- Advertisement -

“G: Kot na lëpiheni, do ju qëllojmë të gjithëve! Kë do të qëlloni?Të gjithë. G: Kush janë të gjithë? Konkludoni vetë. Mirë nuk e di as unë, të gjithë”, tha Dimitar Apasiev-kryetar i partisë E Majta.

Apasiev  do të merret në pyetje nga ana e Prokurorisë Publike. Kallëzimet kanë të bëjnë me fyerje dhe përhapje të gjuhës së urrejtjes.

- Advertisement -

“Në të njëjtën kohë, dy kallëzime penale u ngritën kundër të njëjtit person, të parashtruar nga shoqata e qytetarëve Komiteti i Helsinkit për të Drejtat e Njeriut dhe dy persona, duke iu referuar një statusi tjetër të postuar në rrjetet sociale Facebook dhe Tuitter”, thonë nga Prokuroria Publike.

Jo zyrtarisht mësohet se Apasiev nuk do të thirret në bisedë para muajit gusht.

- Advertisement -

Për çështjen e koalicioneve të mundshme Apasiev tha se me Zaevin nuk ka çfarë të bisedon, ndërsa nuk përjashtoi i partitë tjera.

Kjo parti për herë të parë do të hyj në Kuvend me dy deputetë, ndërsa pretendon se në zgjedhje i janë vjedhë 3 mandate, me çka ka parashtruar deri të KSHZ 425 ankesa.  

- Advertisement -

Kasami: Ministritë me të cilat do të udhëheqë Besa do të jenë në shërbim të qytetarëve

Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami, në emisionin Click Plus në TV21, premtoi se dikasteret që do t’i udhëheqë Lëvizja Besa do...

Deputetët e Besës asnjëherë nuk kanë qenë pjesë e grupit parlamentar të LSDM-së – thotë Bilall Kasami në Click Plus

Deputetët e Lëvizjes Besa në Kuvend janë të paraqitur si grup parlamentar i Lëvizjes Besa, kështu deklaroi kreu i Lëvizjes Besa, Bilall...

Kasami në Click Plus: Shumica parlamentare do të rritet, deputetë opozitarë do të na bashkohen

Kryetari i Lëvizjes Besa në emisionin Click Plus tha se shumica parlamentare do të rritet. Ai theksoi se deputetët opozitarë do t’i...

Kuvendi votoi ndryshimet Ligjore për arsimin fillor dhe të mesëm

Me 61 vota  "pro", asnjë "kundër" dhe 28 "abstenime", Kuvendi miratoi Ligjin për ndryshimet në Ligjin për arsimin fillor dhe me 61...

Parandalohet një incident i ri në Spitalin e Strumicës, pasi që një foshnje 9 muajsh ndërroi jetë

Pasditen e sotme rreth orës 16 në repartin për fëmijë pranë Spitalit të Strumicës ka ndërruar jetë një foshnje nëntë muajsh nga...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -