Array

Huawei prezantoi Honor 7i

Must Read

Umit Karan rikthehet në krye të FC Shkupit

Umit Karan rikthehet në krye të skuadrës së Shkupit. Karan sot e ka marrë drejtimin e FC...

BDI në Qeveri nuk e zgjodhi LSDM-ja por qytetarët – tha Muhamed Zekiri në ClickPlus!

I pyetur nëse LSDM-ja duhej të bënte koalicion me BDI-në edhe pse në fushatë zgjedhore kishte një...

Zekiri thumbon zv/Ministrin Ilir Hasanin, shpejtoi me statusin në Facebook, është herët për kafe në Prishtinë derisa numrat janë në rritje!

“Unë gjykoj se ishte i përshpejtuar statusi i zv/ministrit të Shëndetësisë, se së shpejti do të pimë...
- Advertisement -

Huawei ka prezantuar smartfonin Honor 7i. Karakteristika më unike e telefonit është një modul kamere aftësi rrotulluese. Kamera mund të përdoret edhe si frontale po edhe si e pasme. Si rezultat duke përdorur kamerën për të realizuar imazhe portreti do të kemi të bëjmë me imazhe mjaft cilësore. Përdoruesit nuk kanë pse të rrotullojnë telefonin, mjaft vetëm rrotullimi i modulit të kamerës.

Kjo kamër ka një sensor BSI 13 megapiksel ndërtuar nga Sony me madhësi 28 mm me lente f2.0. Gjithashtu Honor 7i është telefoni i parë që ka një sensor të shenjave të gishtërinjve në pjesën anësore të tij. Ai gjendet në anën e djathtë dhe Huawei pretendon se është sensori më i vogël i këtij lloji.

- Advertisement -

Telefoni rrethohet nga një kornizë alumini ndërsa pjesa e pasme e tij mbulohem nga një xham. Ekrani ka madhësinë e 5.2 inç dhe rezolucion 1080p. Në brendësi gjendet një proçesor Snapdragon 616 dhe 3GB RAM shoqëruar nga 32 GB memorje e brendshme. Ekziston edhe një variant me 2GB RAM dhe 16 GB memorje të brendshme. Që të dy variantet kanë portë microSD dhe bateri 3000 mAh. (PCWorld Albanian)

- Advertisement -

Umit Karan rikthehet në krye të FC Shkupit

Umit Karan rikthehet në krye të skuadrës së Shkupit. Karan sot e ka marrë drejtimin e FC Shkupit, pas largimit të trajnerit...

BDI në Qeveri nuk e zgjodhi LSDM-ja por qytetarët – tha Muhamed Zekiri në ClickPlus!

I pyetur nëse LSDM-ja duhej të bënte koalicion me BDI-në edhe pse në fushatë zgjedhore kishte një retorikë të nxehtë, Muhamed Zekiri...

Zekiri thumbon zv/Ministrin Ilir Hasanin, shpejtoi me statusin në Facebook, është herët për kafe në Prishtinë derisa numrat janë në rritje!

“Unë gjykoj se ishte i përshpejtuar statusi i zv/ministrit të Shëndetësisë, se së shpejti do të pimë kafe në Prishtinë dhe ndodhi...

Rita Ora luan në “Twist”, u publikua traileri i filmit

Sukseset e artistes kosovare me famë ndërkombëtare, Rita Ora nuk po kanë të ndalur. Përveç sukseseve në muzikë dhe bashkëpunimit me brende...

Provokim i radhës i Muhamed Zekirit ndaj BDI-së? Arbër Ademi fajtor për gjendjen në arsim

Nënkryetari i LSDM-së, Muhamed Zekiri sonte në emisionin ClickPlus në TV21 kritikoi ashpër ish-ministrin e Arsimit dhe Shkencës Arbër Ademi nga radhët...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -