Haxhi në Mekë, besimtarët myslimanë respektojnë distancën

Must Read

Drita e Gjilanit kalon në raundin e tretë të Ligës së Evropës

Skuadra e Dritës së Gjilanit arriti që të përgatis një befasi të madhe, duke mundur Sileksin e...

Shkëndija sjell Murinjon dhe Totenhemin në Shkup! Tetovarët festuan kundër botosanit me golin e ibraimit

Shkëndija e mposhti Botoshanin me golin që e shënoi Besart Ibraimi në minutën e dytë në kuadër...

Xhaferi: Po ta kisha amnistuar Veljanoskin, ai sot nuk do të ishte në gjyq

"Po të kisha amnistuar Trajko Veljanoskin, ai sot nuk do të ishte në gjyq", kështu deklaroi njeriu...
- Advertisement -

Besimtarët myslimanë të zgjedhur për në haxh, dje e mbaruan karantinën, ndërsa sot e vizitojnë Mekën, ku zbatohen masat për parandalim të përhapjes së Kovid-19.

Agjencia e lajmeve Arab News ka publikuar disa video dhe fotografi se si besimtarët mysliman respektojnë masat dhe protokollet.

- Advertisement -

Në video shihet se përpara se besimtarët të arrijnë në Qabe, vendi është dezinfektuar.

A safer Hajj 2020

The Grand Mosque in Makkah is continuously sterilized day and night as part of measures taken by Saudi Arabia to maintain a safe and clean environment for pilgrims. #Makkah by #SaudiArabiaarab.news/m7pv9

Gepostet von Arab News am Mittwoch, 29. Juli 2020
Hajj 2020 pilgrims perform the tawaf of arrival

WATCH: Highlights from Hajj 2020 pilgrims’ tawaf of arrival amid thorough measures to protect against COVID-19 (التواصل الحكومي) https://arab.news/m7pv9

Gepostet von Arab News am Mittwoch, 29. Juli 2020
- Advertisement -

Drita e Gjilanit kalon në raundin e tretë të Ligës së Evropës

Skuadra e Dritës së Gjilanit arriti që të përgatis një befasi të madhe, duke mundur Sileksin e favorizuar në Shkup, me 2-0....

Shkëndija sjell Murinjon dhe Totenhemin në Shkup! Tetovarët festuan kundër botosanit me golin e ibraimit

Shkëndija e mposhti Botoshanin me golin që e shënoi Besart Ibraimi në minutën e dytë në kuadër të rrethit të dytë kualifikues....

Xhaferi: Po ta kisha amnistuar Veljanoskin, ai sot nuk do të ishte në gjyq

"Po të kisha amnistuar Trajko Veljanoskin, ai sot nuk do të ishte në gjyq", kështu deklaroi njeriu i parë i Kuvendit, Talat...

Xhaferi në Click Plus: Nesër do të dëshmoj për “27 prillin”

Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi nesër do të dëshmojë për rastin “27 prilli”. Këtë ai e bëri të ditur në emisionin Click...

Alarm i rrejshëm për bombë në Shkup! Ishte peshore që po i mbaronte bateria

Një lajmërim për bombë i është bërë policisë këtë pasditë. Paraqitësi ka deklaruar se bomba është në afërsi të Fakultetit Arkitektonik në...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -