Harden braktis Hjustonin, shkon në Bruklin

TË FUNDIT

Ish-kreu i bankës së Vatikanit, Angelo Caloia dënohet me 9 vjet burg

Ish-kreu i bankës së Vatikanit, Angelo Caloia, është dënuar sot me nëntë vjet burg për pastrim parash dhe përvetësim...

Ish-komandanti i ushtrisë boshnjake dënohet për krime lufte

Gjykata e Sarajevës e ka dënuar me 10 vjet burgim një ish-komandant të ushtrisë boshnjake, pasi erdhi në përfundimin...

Kida rrëmben vëmendje me ndryshimin e ri

Këngëtarja shumë e dashur për publikun, Kida përveç që njihet për projektet e saj, njihet edhe për eksperimentet që...

Guteresh mirëpriti hyrjen në fuqi të Traktatit për ndalimin e armëve bërthamore

Sekretari i Përgjithshëm i KB Antonio Guteresh mirëpriti hyrjen e sotme në fuqi të Traktatit për Ndalimin e Armëve...

Xhonson: Ka prova se varianti i ri i korona virusit është më vdekjeprurës

Varianti i ri i koronavirusit, i cili u zbulua në Mbretërinë e Bashkuar, mund të jetë më vdekjeprurës, ka...

Basketbollisti më i mirë i Hjustonit, Xhejms Harden, karrierën do ta vazhdojë në Bruklin. Sipas NBA insajderit, Shems Harania, klubet ranë dakord për tranferin e amerikanit 31 vjeçar.

Indiana dhe Klivlend gjithashtu janë përfshirë në marrëveshje, e cila përmban shumë këmbime dhe të drejta të përzgjedhjes në draft.

Ylli i Golden Stejt, Stef Kari, për transferin e Hardenit nga Hjustoni në Bruklin tha se është “një moment i çmendur”.

“Duke i pasur parasysh ndryshimet që kanë ndodhur në 4-6 vitet e fundit, vështirë është të befasohesh në çfarë do gjëje në këtë ligë, por ajo që ka ndodhur tani është ‘një moment i çmendur’. Baraspesha e forcave në ligë menjëherë ka ndryshuar. Paraprakisht, Kevin Durent ka luajtur në ekipin tonë, ndërsa tani do të luajë së bashku me Kajri Irving dhe Harden. Do të jetë interesante t’i shihni së bashku”, theksoi Kari. 

TË NGJAJSHME