Grubi: LSDM e njëjtë si VMRO-DPMNE-ja, parandalon investimet në zonat shqiptare

Must Read

OSBE dërgon vetëm 30 vëzhgues në zgjedhjet në SHBA

Organizata për siguri dhe bashkëpunim në Evropë (OSBE) kumtoi se në mënyrë drastike e ka zvogëluar  numrin...

Grubi: Ideja për subvencionim nuk është vetëm për shqiptarët, por për të gjithë!

Subvecionet për bashkësitë e pakicave për momentin janë vetëm debat i cili është i hapur. Subvencionuam punësime ...

Zv/kryeministri Grubi premton se do të angazhohet për barazi gjinore në politikë

Zëvendëskryetari i parë i Qeverisë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie midis Bashkësive, Artan Grubi, i...
- Advertisement -

I ftuar në emisionin ClickPlus në TV21, deputeti dhe sekretari i BDI-së Artan Grubi, duke folur për investimet në hapësiat e banuara me shumicë shqiptare në Maqedoninë e Veriut, tha se LSDM-ja, parti me të cilën BDI ka bashëqeverisur këto 3 vite, është njëjtë si VMRO-DPMNE-ja që pengonte investimet në zonat shqiptare.

“Të njëjtat pengesa që i bënte VMRO-ja tash po i bën edhe LSDM-ja për parandalimin e investimeve në zonat e banuara me shqiptarë dhe kjo është edhe një prej arsyeve, e dini mirë temën, për zhvillim të barabartë rajonal” tha Grubi në ClickPlus.

#Grubi: LSDM njëjtë si VMRO-DPMNE për zhvillimin e zonave shqiptare!

Gepostet von TV21 am Montag, 15. Juni 2020
- Advertisement -
  • Tags
  • 3

OSBE dërgon vetëm 30 vëzhgues në zgjedhjet në SHBA

Organizata për siguri dhe bashkëpunim në Evropë (OSBE) kumtoi se në mënyrë drastike e ka zvogëluar  numrin e vëzhguesve të cilët do...

Grubi: Ideja për subvencionim nuk është vetëm për shqiptarët, por për të gjithë!

Subvecionet për bashkësitë e pakicave për momentin janë vetëm debat i cili është i hapur. Subvencionuam punësime  në investimet e huaja  në...

Zv/kryeministri Grubi premton se do të angazhohet për barazi gjinore në politikë

Zëvendëskryetari i parë i Qeverisë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie midis Bashkësive, Artan Grubi, i cili para dy ditëve paralajmëroi...

Bujar Osmani tregon 5 pikat me prioritet të MPJ-së

Ministri i Punëve të Jashtme të Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani në pres-konferencë për media bëri të ditura pesë pikat me prioritet...

Osmani për memorandumin bullgar: “Kemi linja të kuqe për të mbrojtur interesat kombëtare”

Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani, sot në një dalje për media ka komentuar edhe memorandumin Bullagr, me të cilën Bullgaria...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -