Greqia dërgon ekip shpëtimtarësh në Bejrut

Must Read

EULEX arrestoi Hysni Gucatin, konfirmon avokati

Kryetari i OVL- UÇK Hysni Gucati është arrestuar sot nga njësia speciale të EULEX-it. Këtë e ka...

Zaev: Besoj se me Bullgarinë do të gjejmë zgjidhje me të cilën dy palët do të jenë të lumtura

Kryeministri Zoran Zaev sot shprehu besimin se do të gjendet një zgjidhje me Bullgarinë me të cilën...

Regjistrimi do të nis në prill të vitit 2021, paralajmëron Kryeministri Zaev

Nuk do të ketë shtyrje të re të regjistrimit, ai do të zbatohet në prill të vitit...
- Advertisement -

Ekipi shpëtimtar prej 12 zjarrfikësish, me qen shpëtimi dhe dy automjete me pajisje të posaçme, sot nga aeroporti ushtarak në Athinë, me S-130 nisen drejt Bejrutit për t’iu ndihmuar autoriteteve libaneze në aksionet e shpëtimit.

Kryeministri grek, Kiriakos Micotakis deklaroi se ekipi shpëtimtar niset pasi që nga Libani është kërkuar ndihmë për aksionin për gjetje dhe shpëtim të mbijetuarve, ndërsa Greqia është e gatshme të ndihmojë edhe me dërgimin e pajisjes mjekësore.

- Advertisement -

Ndërsa mu pajisje mjekësore dhe barërat do të dërgojë Qiproja në Liban, sipas ambasadores libaneze në Nikozi, e cila për agjencinë qipriote të lajmeve CNA deklaroi se ndihma do të dërgohet nesër.

Ministria e Punëve të Jashtme e Qipros kumtoi se për nesër është planifikuar fluturim i posaçëm drejt Bejrutit për riatdhesim të shtetasve qipriotë.

- Advertisement -

EULEX arrestoi Hysni Gucatin, konfirmon avokati

Kryetari i OVL- UÇK Hysni Gucati është arrestuar sot nga njësia speciale të EULEX-it. Këtë e ka konfirmuar Tomë Gashi, avokat i...

Zaev: Besoj se me Bullgarinë do të gjejmë zgjidhje me të cilën dy palët do të jenë të lumtura

Kryeministri Zoran Zaev sot shprehu besimin se do të gjendet një zgjidhje me Bullgarinë me të cilën do të jenë të lumtura...

Regjistrimi do të nis në prill të vitit 2021, paralajmëron Kryeministri Zaev

Nuk do të ketë shtyrje të re të regjistrimit, ai do të zbatohet në prill të vitit 2021, është i vendosur kryeministri...

Prej nesër reshje të rrëmbyeshme lokale

Gjatë ditëve në vijim, posaçërisht nesër, si rezultat i aktivitetit të ciklonit, priten reshje të rrëmbyeshme lokale të shiut, në disa vende...

50.000 euro gjobë për SASA-n, 15.000 euro për personin përgjegjës dhe zbatimin e masave pas derdhjes të mbeturinave

Pasi inspektori i ekonomisë së ujërave i Inspektoratit shtetëror të Mjedisit Jetësor, gjatë inspektimit, konstatoi shkelje të ligjit, propozoi një procedurë të...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -