Greqi, restorantet dhe kafenetë do të punojnë me orar pune të kufizuar

Must Read

Italia do të pranojë 125 emigrantë, të cilët do të sistemohen në shtet të tjera të BE-së

 Italia sot kumtoi se do të lejojë shkarkimin e 125 emigrantëve, të cilët tashmë një javë gjenden...

Ansu Fati nënshkruan kontratë të re me Barcelonën

Ansu Fati nënshkroi kontratë të re me Barcelonën. Barcelona ka “bllokuar” talentin Ansu...

Dialogu Kosovë – Serbi do të vazhdojë të hënën

Përfaqësuesi special për dialogun Prishtinë-Beograd, Mirosllav Lajçak, paralajmëroi për të hënën raund të ri bisedimesh në nivel...
- Advertisement -

Në disa pjesë të Greqisë, mes të cilëve edhe disa nga ishujt që janë destinacione të njohura turistike, që nga sot, vendoset orar i ri i punës i restoranteve, kafeneve, bareve, klubeve të natës, gjegjësisht do të duhet të mbyllen në mesnatë, njoftoi korrespondentja e MIA-s nga Athina.

Masa hyn në fuqi sot dhe do të jetë e vlefshme deri më 23 gusht dhe i përket rajonit të Maqedonisë lindore dhe Thrakisë, qyteteve Selanik, Larisa, Volos, Katerini, Halkidiki, si dhe ishujve të Kretës, Korfuzit, Mykonos, Paros, Santorini, Rodos, Andiparos, Zakynthos dhe Kos.

- Advertisement -

Zëdhënësja e Qeverisë alternative greke Aristotelia Peloni dje duke e komunikuan masën, tha se ndalimi mund të shtrihet edhe në pjesë të tjera të vendit, në varësi të situatës epidemiologjike.

Me vendim të Qeverisë, të gjitha ambientet e hotelierisë, kafenetë, klubet e natës, etj në zona të veçanta është e ndaluar të punojnë nga mesnata deri në orën 7 të mëngjesit.

- Advertisement -

Italia do të pranojë 125 emigrantë, të cilët do të sistemohen në shtet të tjera të BE-së

 Italia sot kumtoi se do të lejojë shkarkimin e 125 emigrantëve, të cilët tashmë një javë gjenden në një anije humanitare gjermane,...

Ansu Fati nënshkruan kontratë të re me Barcelonën

Ansu Fati nënshkroi kontratë të re me Barcelonën. Barcelona ka “bllokuar” talentin Ansu Fati, ku e ka shpërblyer...

Dialogu Kosovë – Serbi do të vazhdojë të hënën

Përfaqësuesi special për dialogun Prishtinë-Beograd, Mirosllav Lajçak, paralajmëroi për të hënën raund të ri bisedimesh në nivel ekspertësh, më 28 shtator.

Zaev takon Ambasadaorin holandez Jan Kop

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, sot u takua me Dirk Jan Kop, ambasador i Mbretërisë së...

Micotakis: Dilema është vetëmbrojtje ose karantinë

Dilemën vetëmbrojte ose karantinë e shtroi kryeministri grek Kirjakos Micotakis në fjalimin e tij të ri televiziv për qytetarët mbi situatën e...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -